Вступ до мовознавства

Освітня програма: Шведська філологія та переклад, англійська мова та третя германська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до мовознавства
Код дисципліни
ОК.08.2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію шведської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками аналізу та інтерпретації окремої мови на всіх рівнях її структури відповідно до навчальних програм середньої школи – фонетичному, морфологічному, лексичному, фразеологічному, синтаксичному, стилістичному з урахуванням погляду на мову як найважливішого засобу людського спілкування, неодмінну ознаку етносу і нації; викладати свої знання досконалою українською літературною мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає ознайомлення студентів з основами загальнолінгвістичних знань, базовими положеннями теорії мови, найважливішими методами і прийомами дослідження такого багатоаспектного явища як мова і спирається у своїх основах на науково-дослідницькі принципи і лінгводидактичні пріоритети сучасної теорії мови і водночас враховує у своїй соціолінгвістичній частині значні зміни соціально-світоглядного характеру, що сталися останніми роками в Україні як демократичній державі. Курс складається з чотирьох основних розділів: вступний; зовнішній аспект вивчення мови; внутрішній аспект вивчення мови, а також порівняльно-зіставний аспект вивчення мови.
Рекомендована та необхідна література
1. Вступ до мовознавства : підручник [І.О.Голубовська, С.М.Лучканин, В.Ф.Чемес та ін.]; за ред. І. О. Голубовської. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 320 с. – (серія «Альма-матер»). 2. Вступ до мовознавства. Ч.1. Навчальний посібник. – К.: Київський університет, 2007. – 99 с. 3. Вступ до мовознавства. Ч.2. Навчальний посібник. – К.: Київський університет, 2010. – 223 с. 4. Основи мовознавства : підручник / І. О. Голубовська, С.М. Лучканин, В.Ф. Чемес та ін.; за заг. ред. І. О. Голубовської. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. – 511 с. 5. Основи лінгвістичних знань : навч. посібник / І. Р. Корольов, Ю. О. Письменна, З. В. Рожченко. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. – 287 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Освітні заходи: лекції, практичні заняття, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний метод, метод проблемного навчання (проблемна лекція), частково-пошуковий (евристичний) метод, навчальна дискусія, творче завдання (есей, рецензія), підготовка доповідей, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: усна відповідь, доповнення, участь у дискусії, доповідь, творче завдання (есей, рецензія), контрольна робота з закритими відповідями. Підсумкове оцінювання - іспит. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська