Вступ до екологічної хімії

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до екологічної хімії
Код дисципліни
ВКБ.2.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р06. Розуміти періодичний закон та періодичну систему елементів, описувати, пояснювати та передбачати властивості хімічних елементів та сполук на їх основі. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи екології, загальної, неорганічної, аналітичної хімії , хімії перехідних елементів,
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна включає вивчення: основних етапів розвитку світового екологічного руху; походження, сутність, шляхи вирішення глобальних екологічних проблем сучасності; класифікація речовин - забруднювачів навколишнього середовища, огляд небезпечних та шкідливих хімічних речовин, їх маркування; основні кроки оцінки ризику, оцінка ступеня токсичності.
Рекомендована та необхідна література
1. Білявський Г.О., Бутченко Л.1., Навроцький В.М. Основи екології: Теорія та практикум- К., 2002. 2. Голуб О.А., Дрозд В.О. Небезпечні хімічні речовини.-К.:ВПЦ КУ. -2004.-.67с. 3. Білявський Г.О., Фурундуй Р.С, Костисов 1.Ю. Основи екологічних знань:- К., 2002. 4. Джигирей В.С.Екологія та охорона навколишнього природного середовища.-К..-Знання.-2007.-422с. 5. Кучерявий В.П.Екологія.Л..Світ.-2001-480с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає модульні контрольні роботи (письмові), домашні завдання, усні виступи з презентаціями. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом за семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ОЛЬГА ВАСИЛІВНА ПЕТРЕНКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет