Основи ГІС

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи ГІС
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі ґрунтознавства, управління земельними ресурсами та територіального планування. Р04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі для потреб ґрунтознавства, менеджменту земельних ресурсів та територіального планування. Р07. Свідомо застосовувати моделі, методи і дані суміжних дисциплін (фізика, хімія, геологія, екологія, математика, інформаційні технології тощо) при вивченні природних процесів формуванні і розвитку педосфери.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати ключові положення інформатики, картографії та загальногеографічних дисциплін. 2. Вміти застосовувати математичні методи у географії. 3. Володіти навичками роботи у інформаційно-мережному середовищі.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються поняття про просторовий аналіз як основу сучасної географії та про геоінформаційні структури даних і їхні моделі. Наводяться підходи до введення, збереження, вибірки, редагування та виводу географічно координованих даних, маніпуляції цими даними та їхнього просторового аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Електронний підручник. Версія 1.0. – К.: Ніка-Центр, 2011. 2.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Підручник. – К.: Ніка-Центр, 2010. – 448 с. 3.Макгваір Б. і ін. Вступ до геоінформаційних систем для інфраструктури просторових даних: Навчальний посібник. – Планета-Прінт, 2016. – 396 с. 4.Самойленко В.М. Основи геоінформаційних систем. Методологія: Навчальний посібник (з грифом МОН України). – К.: Ніка-Центр, 2003. – 276 с. 5.Самойленко В.М. Навчально-методичний комплекс з математично-модельного та геоінформаційного забезпечення підготовки географів. – К.: Ніка-Центр, 2003. – 84 с. 6. Корогода Н.П., Купач Т.Г. Методичні рекомендації «Практичні роботи з ГІС». – К., 2017, ФОП «Черенок.К.В.», – 19 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
Тест, виконання творчих аналітичних робіт, екзамен
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Петрівна Корогода
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет