ОК.16 4 Спеціальний семінар науковий

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ОК.16 4 Спеціальний семінар науковий
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність дотримуватися етичних стандартів досліджень і професійної діяльності в галузі хімії (академічна доброчесність, ризики для людей і довкілля тощо). Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати напрями та відповідні методи для їх розв’язання на основі розуміння сучасної проблематики досліджень в галузі хімії та беручи до уваги наявні ресурси. Здатність обирати оптимальні методи та методики дослідження. Володіння загальною методологією здійснення наукового дослідження. Здатність формулювати нові гіпотези та наукові задачі в галузі хімії, вибирати належні напрями та відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси. Розуміння етичних стандартів досліджень і професійної діяльності в галузі хімії (наукова доброчесність).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» «Явища самоорганізації у фізиці, хімії та біології», «Фізичні взаємодії в наносистемах», «Електрофізичні, хімічні та біологічні методи досліджень», «Професійна та корпоративна етика».
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни «Спеціальний семінар науковий» заплановано проведення наукового пошуку студентами актуальних наукових проблем в рамках обраної ними програми і напряму навчання та дослідження. В ході викладання даної дисципліни у студентів формуються навички науково-дослідницької роботи, її планування, проведення, формування наукових висновків та їх представлення широкій науковій спільноті. Студенти тренуються обговорювати проміжні результати наукових досліджень та освоюють систему методологічних і методичних знань про основи науково-дослідної роботи, методологічну основу наукової творчості, технологію підготовки наукових робіт, основні методи та прийоми аналізу й оцінки проблем та правила оформлення результатів науково-дослідної діяльності, наукових звітів, оформлення тез доповідей на конференції та статей у наукові фахові журнали, принципи наукового супроводу під час їхнього рецензування.
Рекомендована та необхідна література
9.1 Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів / за ред. А. Є. Конверського. — К.: Центр учбової літератури, 2010. — 352 с. 9.2 Л.Ярощук, Основи наукових досліджень / Навчальний посібник, 2019, с.162 9.3 Ковальчук В. В. Основи наукових досліджень: навч. посіб. Київ: Слово, 2009. 240 с. 9.4 2. Крушельницька О. В. Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. Київ: Кондор, 2009. 206 с 9.5 Колесников О. В. Основи наукових досліджень: навч. посіб. 2-ге вид., випр. та доповн. Київ: Центр учбової літератури, 2011. 144с. 9.6 Оліяр М. П., Русин Г. А., Червінська І. Б. Основи науково-педагогічних досліджень: навч. посіб. Івано-Франківськ, 2013.214 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 15.1 Модульна контрольна робота: РН 1.1-1.3, 4.1 - 46 балів/29 бали. 15.2 Самостійна семестрова робота: РН 2.1-2.3. 3.1. - 38 балів/23 бали. 15.3 Доповідь під час лекції: РН 1.4,3.1 - 16 балів/8 балів.Усього: 100 балів/60 балів. - підсумкове оцінювання: відсутнє.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Нанофізики конденсованих середовищ
Інститут високих технологій