ОК.09 2 Електронна будова і фотоніка молекул

Освітня програма: ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ (ХІМІЯ ТА НАНОМАТЕРІАЛИ)

Структурний підрозділ: Інститут високих технологій

Назва дисципліни
ОК.09 2 Електронна будова і фотоніка молекул
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Здатність використовувати закони, теорії та концепції хімії у поєднанні із відповідними математичними інструментами для опису природних явищ. Здатність будувати адекватні моделі хімічних явищ, досліджувати їх для отримання нових висновків та поглиблення розуміння природи, в тому числі з використанням методів молекулярного, математичного і комп’ютерного моделювання. Здатність застосовувати методи комп’ютерного моделювання для вирішення наукових, хімікотехнологічних проблем та проблем хімічного матеріалознавства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання з фізики та хімії.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Електронна будова і фотоніка молекул» є однією з базових у підготовці фахівців у міждисциплінарній галузі хімії, фізики і фотобіології, оскільки дає можливість опанувати знання щодо електронної і просторової будови молекул, їх люмінесцентної здатності, сольватохромії і асоціації у різних агрегатних станах і середовищах, шляхах перетворення світлової енергії, що є керівництвом для цілеспрямованого створення нових молекул для лазерної техніки, сенсибілізації фотоматеріалів, інформаційних технологій, голографії. оптоелектроніки, електролюмінесценції, фотовольтаіки, фотодинамічної терапії та біоіміджу в медицині і біології. Студенти познайомляться з фотонікою основних класів хімічних сполук, їх зв’язком зі структурою молекул, з сучасними квантово-хімічними методами розрахунку електронної будови молекул в основному і збудженому станах з метою прогнозування їх фотофізичних і фотохімічних властивостей. Будуть розглянуті реальні приклади застосування фотоактивних речовин в сучасних прикладних сферах.
Рекомендована та необхідна література
2. Michael B.Smith, Jerry March. March’s Advanced Organic Chemistry: Reactions, Mechanisms, and Structure (Sixth Edition). - John Wiley & Sons, Inc., Hoboken, New Jersey, 2007. - 2357. 4. Christian Reichardt. Solvents and Solvent Effects in Organic Chemistry (Fourth, Updated and Enlarged Edition) WILEY-VCH Verlag GmbH & Co. KGaA, Weinheim, 2011. - 598p. 6. Joseph R. Lakowicz. Principles of Fluorescence Spectroscopyю. New York: Springer Science+Business Media, 2006.- 954p. 7. S.-H.Kim (Ed.). Functional Dyes. Elsevier, Amsterdam, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
1. Модульна контрольна робота: РН 1.1-1.3, 4.1 - 40 балів/24 бали. 2. Самостійна семестрова робота: РН 2.1. - 48 балів/32 бали. 3. Доповідь під час лекції: РН 1.4,3.1 - 12 балів/6 балів. Усього: 100 балів/60 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іщенко Олександр Олександрович
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій