Структурна геоморфологія

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Структурна геоморфологія
Код дисципліни
ОК 31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
P06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад географічної оболонки та її компонентів. P07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки. P09. Виконувати дослідження географічної оболонки та її сфер за допомогою кількісних та якісних методів аналізу. P12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в галузях предметної області географії відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Літолого-петрографічна основа рельєфу земної поверхні». 2) навички роботи з доступними ресурсами Google Планета Земля та Google Maps.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається з трьох змістових модулів. Перший присвячений аналізу загальних механізмів прояву у рельєфі земної поверхні тих ознак і властивостей, що пов’язані із геологічними та тектонічними особливостями території, а також співвідношень рельєфу та геологічної структури. Другий – має на меті детальний аналіз конкретних чинників, що впливають на розвиток пасивних та активних структурних форм, та їх відображення у рельєфі земної поверхні. Третій модуль присвячений вивченню методів структурно-геоморфологічних досліджень та їх інформативності для вирішення різних питань теоретичного та прикладного характеру. Знання з дисципліни мають важливе практичне значення, оскільки дають змогу зі структурно-геоморфологічної точки зору пояснювати просторову позицію, походження та морфологію форм рельєфу, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки із сучасними ендодинамічними процесами та явищами. Окрім того, більшість структурно-денудаційних форм рельєфу є відомими геотуристичними об’єктами, тому знання про особливості їх формування забезпечують ґрунтовний науково-пізнавальний базис для розвитку цього популярного напрямку туризму.
Рекомендована та необхідна література
1. Палієнко В.П., Барщевський М.Є. Спиця Р.О. та ін. Морфоструктурно-неотектонічний аналіз території України. Монографія. Київ: Наукова думка, 2013. 264 с. 2. Гнатюк Р.М. Навчальна програма, тестові питання та методичні вказівки з курсу “Структурна геоморфологія” (для студентів напряму підготовки 6.040104 – Географія). Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2013. 57 с. https://geography.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2015/07/strukt_geom.pdf 3. Dumanowski B. Zależność rozwoju stoku od budowy geologicznej / Acta Univ. Wratisl. 9, Studia Geogr. 9, 1967. 134 s. 4. Żaba J., Kuzak R. Podstawy geologii strukturalnej. Wydawnictwo Naukowe PWN. Warszawa, 2011. 5. Migoń P. Geomorfologia. Warszawa: Wyd-wo Naukowe PWN, 2006. 485 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій, письмовій та усній формі, виступи на семінарах, підготовка презентацій, МКР, іспит
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Михайлівна Погорільчук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет