Когнітивно-біхевіоральні методи в соціальній роботі

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Когнітивно-біхевіоральні методи в соціальній роботі
Код дисципліни
ВБ. 10.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР1, ПР8, ПР10, ПР18. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: сучасні теорії і психологічну практику когнітивно-поведінкової псхології; основні поняття когнітивної та поведінкової психології; сфери і можливості застосування когнітивно-поведінкових методів у роботі з клієнтами; стрижньові автоматичні думки та ірраціональні переконання, які породжують емоційні проблеми людей. Вміти: аналізувати помилки мислення та ірраціональні переконання; планувати допомогу клієнтам у подоланні когнітивних і поведінкових проблем; виявляти когнітивні та поведінкові порушення і надавати відповідну допомогу клієнтам.
Зміст навчальної дисципліни
Метою даної навчальної дисципліни є ознайомлення студентів з історією становлення і сучасним станом когнітивно-поведінкової теорії та практики.
Рекомендована та необхідна література
Айві А. Цілеспрямоване інтерв’ювання і консультування: сприяння розвитку клієнта. – Навчальний посібник. – К.: Сфера, 1998. – 342 с. Психологія соціальної роботи: підручник / за ред. Ю.М. Швалба. – К.: «Основа», 2014. – 448 с. Хоружий С.М. Індивідуальне психологічне консультування в соціальній роботі: навчальний посібник/С.М. Хоружий. КНУ ім. Тараса Шевченка. – Київ-Одеса: Фенікс, 2020. – 79 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, творчі та репродуктивні завдання, самостійні роботи, підготовки доповідей та рефератів, виконання контрольної роботи, залікових завдань.
Методи та критерії оцінювання
Виконання навчальних практичних завдань та складання проміжних форм контролю. Мінімальна кількість балів допуску до заліку 36 балів/максимальна - 60. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо. Підсумкова оцінка 0-59 – не зараховано. 60-100 залік. Оцінка формується як сума усіх балів, набраних упродовж семестру.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Миколайович Хоружий
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології