Практикум із організації волонтерської роботи

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Практикум із організації волонтерської роботи
Код дисципліни
ОК.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР2. Вільно спілкуватися усно і письмово державною та іноземною мовами з професійних питань, ПР3. Ідентифікувати, формулювати і розв’язувати завдання у сфері соціальної роботи, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід, ПР6. Розробляти перспективні та поточні плани, програми проведення заходів, ПР16. Застосовувати методи менеджменту для організації власної професійної діяльності та управління діяльністю соціальних робітників і волонтерів, іншого персоналу. ПР19. Виявляти сильні сторони та залучати особистісні ресурси клієнтів, ресурси соціальної групи і громади для розв’язання їх проблем, виходу із складних життєвих обставин.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - - Теоретичні основи волонтерської роботи; - - Основні форми та технології соціальної роботи; - - Класифікацію клієнтських груп соціальної роботи; Вміти: - - Встановлювати контакт з оточуючими; - - Комунікувати із представниками різних соціальних груп; - - Планувати та прогнозувати власні досягнення; - - Працювати в команді.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна спрямована на залучення студентів до професійної діяльності у сфері соціальної роботи. У процесі навчання вони долучаються до проведення благодійних акцій та включаються у різні форми волонтерства. Волонтерство дає змогу студентам зробити перші кроки у професії, спробувати себе у роботі з різними категоріями клієнтів та у різних видах волонтерської діяльності. Долучаючись до різних форм допомоги, студенти вивчають основні види запитів, які можуть покриватися за рахунок непрофесійної соціальної роботи. Наприкінці курсу студенти самостійно розробляють проєкт благодійного заходу, спрямованого на вирішення проблеми або запиту клієнтської категорії та реалізують його на добровільних засадах.
Рекомендована та необхідна література
1. Балахтар В. Психологія особистості фахівця з соціальної роботи : монографія. Київ : Талком. 2018. 386 с. 2. Леонова В. І. Волонтерський рух в Україні : методичні рекомендації. Одеса : Видавець Букаєв Вадим Вікторович. 2019. 56 с. 3. Менеджмент волонтерських програм: посібник для підготовки менеджерів волонтерських програм / За заг. ред. Т.І. Сила, Т.Л. Лях; авт..кол.: Т. Журавель, Т. Лях, К. Пуха та ін.. Київ : ОБНОВА-КОМПАНІ. 2020. 174 с. 4. Потенціал волонтерства та лідерства у здійсненні профілактики ВІЛ та ризикованої поведінки на базі професійно-технічних навчальних закладів : навч.-метод. посібник // Журавель Т.В., Лях Т.Л., Спіріна Т.П. та ін.; за ред. Т.В. Журавель, Т.Л. Лях. Київ : ФОП Буря О.Д. 2014. 224 с. 5. Школа волонтерів: Навчальний посібник/ За заг.ред. Г.С.Скитьової [Авторський колектив: Брик Я.А., Говорун Н. В., Дементьєв В.В., Лащук О.М., Мельник О.В., Потій О.В., Скитьова Г.С., Тищенко М.П.]. Київ. 2016. 166 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота, групове обговорення, групова робота
Методи та критерії оцінювання
Написання есе та зворотного зв’язку на запропоновані матеріали, участь у груповому обговоренні, розробка проєкту та реалізація благодійної акції, опанування практичними навичками Оцінювання упродовж семестру: написання критичних есе та письмових робіт – до 5 балів, участь у груповому обговоренні – до 7 балів, підготовка проєкту благодійної акції – до 40 балів. За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як сума оцінок за семестр та оцінки за підсумкове завдання: 0-59 – незараховано 60-100 – зараховано
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології