Туристична політика і державне регулювання

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Туристична політика і державне регулювання
Код дисципліни
ННД.38
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Називати та відтворювати основні положення туристичного законодавства, національних і міжнародних стандартів з обслуговування туристів (РН1); діяти у відповідності з принципами соціальної відповідальності та громадянської свідомості (РН16); аргументовано відстоювати свої погляди у розв’язанні професійних завдань (РН19); виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання (РН20).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Основи туризмознавства», «Організація екскурсійних послуг», «Організація готельного господарства», «Організація транспортного обслуговування», «Організація харчування в туризмі», «Організація послуг». Володіти елементарними навичками організації навчання, використання інформаційних технологій для збору, обробки та аналізу якісної та кількісної інформації та даних.
Зміст навчальної дисципліни
Частина курсу «Системна сутність туристичної політики»: Системна сутність, цілі та завдання туристичної політики; Еволюція підходів до урядування/управління в туризмі; Сталість як нова норма й фокус туристичної політики; Засади розробки туристичної політики; Роль та функції державних інституцій та недержавних акторів у туристичній політиці. Частина курсу 2 «Інструменти реалізації туристичної політики»; Особливості й інструменти туристичної політики: міжнародного, наднаціонального (ЄС), національного, регіонального, місцевого рівнів; Проблеми й перспективи туристичної політики в контексті сучасних викликів.
Рекомендована та необхідна література
Кіптенко В.К., Мотузенко О.О. Науково-практичні засади управління переходом до сталого туризму в Україні. Географія та туризм. Вип.64. 2021 - С.11-21; Туристична політика зарубіжних країн: підручник/кол. авт.: за ред. А.Ю. Парфіненка. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2016. – 220с.; Кіптенко В. Імператив сталості: виклики формування політки розвитку гастрономічного туризму в Україні. Розвиток гастрономічного туризму: стан, виклики та перспектива імплементації Європейського досвіду, 2019. – С. 21-23
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, завдання для самостійної роботи
Методи та критерії оцінювання
Українською Опитування (тест): 5/25 балів; Захист виконаних завдань на практичних заняттях (виступ, презентація, обговорення): 15/25 балів; Завдання для самостійної роботи: 15/25; Захист індивідуального дослідного завдання: 15/25; Заліковий тест*: 10/40; Підсумкове оцінювання у формі заліку становить сумарну кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума балів отримана впродовж семестру з урахуванням захисту індивідуального дослідного завдання. * Заліковий тест проводиться для здобувачів, які протягом семестру не набрали мінімально-залікової кількості балів (60 балів)
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Вікторія Костянтинівна Кіптенко
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет