«Історія зарубіжної літератури». Ч3. Історія зарубіжної літератури Середньовіччя та Відродження

Освітня програма: “Англійська філологія та переклад, дві західноєвропейські мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
«Історія зарубіжної літератури». Ч3. Історія зарубіжної літератури Середньовіччя та Відродження
Код дисципліни
ОК.06.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію англійської та двох західноєвропейських мов і літератури, що вивчаються, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та англомовної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування попередніх частин курсу Історія зарубіжної літератури (частина 1-2). 2. Знання основних термінів та понять україномовного та англомовного літературознавства. 3. Володіння навичками застосування методологій основних шкіл літературознавчого аналізу та інтерпретації тексту.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів із розвитком літератури доби Середньовіччя та Відродження. Курс розкриває зміст символіко-алегоричного типу середньовічного художнього мислення, знайомить з основними жанрами середньовічної літератури. Студенти опановують знаннями про добу Відродження, її географічні та хронологічні межі, роль античного спадку та зв’язок з культурою високого середньовіччя. Курс акцентує поняття ренесансного гуманізму, антропоцентризму. Доба Відродження представлена розмаїттям нових стилів і жанрів. Студенти продовжують формувати загальні навички літературно-критичного аналізу та вміння самостійно інтерпретувати художні тексти.
Рекомендована та необхідна література
Художні твори Ленгленд. Видіння Петра-Орача. Беовульф. Пісня про Роланда. Пісня про нібелунгів. Лірика трубадурів. Роман про Трістана та Ізольду. Данте. Божественна комедія (Пекло повністю). Петрарка Ф. Книга пісень (5 сонетів на вибір). Чосер Дж. Кентерберійські оповідання. Спенсер Е. Вибрані поезії. Сидні Ф. Вибрані поезії. Шекспір В. Сонети. Сон літньої ночі. Дванадцята ніч, або як собі хочете. Приборкання норовливої. Ромео і Джульєтта. Ричард ІІІ. Гамлет, принц Данський. Король Лір. Буря. Підручники, посібники Література західноєвропейського середньовіччя / під ред. Висоцької Н.О. Вінниця, 2003. Мегела І.П. Література європейського середньовіччя: Навчальний посібник. К., 2016. Bandrovska Olga. The English Literature of the Middle Ages. Lviv, 2008. Burgess Anthony. English Literature. A Survey for Students. Edinburg, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані навчальні заходи охоплюють лекції, семінарські заняття, самостійну роботу студентів. До методів викладання належать відповіді на семінарських заняттях, тест на перевірку терміносистеми та контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного та підсумкового контролю. Форми поточного контролю охоплюють відповіді на семінарських заняттях (max 32/min 20 балів), тест на перевірку терміносистеми (max 10/min 6 балів) та написання контрольної роботи (max 18/min 10 балів). Сумарно форми підсумкового контролю становлять max 60/min 36 балів. Форма підсумкового контролю – іспит, оцінка за іспит – max 40/м 24 балів. Для допуску до іспиту необхідно набрати min 36 балів. Для отримання позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит має бути min 24 бали.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології