Япономовний академічний дискурс

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: японська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Япономовний академічний дискурс
Код дисципліни
ВБ 1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами. ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрями і школи в лінгвістиці. ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних. ПРН 14. Створювати, аналізувати й редагувати тексти різних стилів та жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) вільне володіння державною та японською мовами; 2) знання теоретичних основ академічного дискурсу; 3) успішне опанування дисциплін «Японська мова для професійного спілкування», «Комунікативні стратегії та переклад», «Ділове мовлення» тощо.
Зміст навчальної дисципліни
1. Дисципліна ВБ 1.04 «Япономовний академічний дискурс» є частиною Вибіркового блоку 1 "Академічна японська мова та переклад" для студентів, що навчаються за спеціальністю 035 «Філологія» (035.069 «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – японська»), викладається у третьому семестрі та складається з 3 кредитів, 90 годин (30 практичних і 60 годин самостійної роботи). Форма підсумкового контролю – залік. Курс розрахований на те, щоб сформувати у студента навички й уміння, необхідні для успішного здійснення наукової діяльності, розуміння та продукування текстів різних жанрів япономовного академічного дискурсу.
Рекомендована та необхідна література
Академічна культура українського студентства: основні чинники формування та розвитку // Східноукраїнський Фонд соціальних досліджень. URL: http://fond.sociology.kharkov.ua/images/docs/academ_cult/material.pdf 2. Ревуцька С.К. Курс лекцій з дисципліни «Академічне письмо» / М-во освіти і науки України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, каф. українознавства; уклад. С.К. Ревуцька. – Кривий Ріг : ДонНУЕТ, 2018. – 81 с. 3. Хоружий Г. Ф. Академічна культура: цінності та принципи вищої освіти. Тернопіль : Навчальна книга. Богдан, 2012. 320 с. 7. Шліхта Н., Шліхта І. Основи академічного письма: Методичні рекомендації та програма курсу. – К., 2016. – 61 с. 二通 信子 , 佐藤 不二子(2020)『留学生のための論理的な文章の書き方』スリーエーネットワーク
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Бліц-опитування, модульна контрольна робота, захист індивідуального проєкту
Мова викладання
Українська, японська