Комплексна дисципліна" Теорія англійської мови" Частина 4 Стилістика англійської мови

Освітня програма: “Англійська філологія та переклад, дві західноєвропейські мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комплексна дисципліна" Теорія англійської мови" Частина 4 Стилістика англійської мови
Код дисципліни
ОК.02.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію англійської та двох західноєвропейських мов і літератури, що вивчаються, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу. ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі обраної філологічної спеціалізації та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Практика англійської мови» та «Загальне мовознавство» 2. Вміння добирати мовний матеріал та застосовувати лінгвістичний інструментарій для аналізу мовного матерілу 3. Навички спілкуватися на лінгвістичні теми англійською мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – навчити студентів стилістичному підходу до використання мовленнєвих засобів, поглибити знання практичних та теоретичних курсів англійської мови та спрямувати їх на стилістичний аналіз текстового матеріалу. Головною метою дисципліни є вивчення стилістичних ресурсів мови, стилістичної норми, систематизація знань про варіативність мови залежно від сфери її застосування. Вивчення стилістики поглиблює, узагальнює та систематизує мовні знання студентів та підготовлює студентів до проведення власних лінгвістичних досліджень. Завершується дисципліна іспитом наприкінці семестру.
Рекомендована та необхідна література
Лопотоцька К. Я. Стилістика англійської мови: Навч. посібник. - Львів. Вінниця, 2003. Кухаренко В. А. Практикум зі стилістики англійської мови. Вінниця, 2003. Єрмоленко С. Я. Лінгвостилістика: основні поняття. Напрями і методи дослідження // Мовознаваство, 2005, №3-4. - С. 112-125. Jeffries L., McIntyre D. Stylistics. Cambridge University Press, 2010. Galperin I. R. Stylistics. M., 1977. Leech Geoffrey N., Short Michael H. Style in Fiction. - London, 1981. McIntyre D., Walker B. Corpus Stylistics: Theory and Practice. Edinburgh University Press, 2019 The Bloomsbury Companion to Stylistics (ed. by V. Sotirova). London: Bloomsbury Academic, 2016. The Routledge Handbook of Stylistics (ed. by M. Burke). Abingdon, Oxon: Routledge, 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна викладається за допомогою таких навчальних заходів, як усні відповіді та контрольні роботи. Методи викладання, які застосовуються у навчальному процесі, - лекції, практичні заняття, творчі та дослідницькі завдання, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – іспит. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом протягом семестру. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, тести) та за самостійну роботу. За семестр студент може отримати мінімально 36 балів та максимально – 60 балів. Відповідно на іспит виноситься мінімально 24 бали та максимально 40 балів.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології