Загальна психологія

Освітня програма: Психологія бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Загальна психологія
Код дисципліни
ОНД.10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
20
Результати навчання
ПР1 Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання. ПР2 Розуміти закономірності та особливості розвитку і функціонування психічних явищ в контексті професійних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знати: основи філософії, фізики, хімії, біології, фізіології нервової системи людини в об’ємі загальної середньої освіти; основи анатомії та фізіології нервової системи людини. - Вміти оцінювати, аналізувати, узагальнювати, адекватно застосовувати науковий понятійний апарат. - Володіти навичками самостійної навчальної роботи, вміння опрацювати наукові літературні джерела; елементарними навичками узагальнення і систематизації опрацьованого матеріалу
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Загальна психологія» - належить до переліку обов’язкових; - забезпечує базову теоретичну підготовку щодо розуміння сутності психічних процесів та психічних явищ; формує цілісне системне уявлення про їх природу і властивості, механізми і закономірності; - спрямована на вивчення природи, сутності, структури, функцій, форм, рівнів прояву, закономірностей та механізмів функціонування психічних процесів: пізнавальних – відчуття, сприймання, пам’яті, уяви, мислення, мовлення; регуляційних – уваги, емоцій, волі; психічних феноменів свідомості, самосвідомості, діяльності, пізнання та самопізнання; - складається з дванадцяти змістовних частин і викладається протягом трьох семестрів: перший семестр присвячений вивченню процесів відчуття і сприймання; другий – уваги, пам’яті, мислення і мовлення; третій – психічних процесів уяви, емоцій, волі та явищ свідомості, самосвідомості, діяльності, пізнання та самопізнання.
Рекомендована та необхідна література
М’ясоїд П. А. Курс загальної психології: підручник: у 2 т. Т. 1. К.: Алерта, 2011. 496 с.; Т. 2. К.: Алерта, 2013. 758 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, обговорення та дискусії, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру: Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 30/18 балів. Презентації: 20/12 балів. Підсумкова контрольна робота: 10/6 балів. Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 60. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту – 40/24 бали. Форма проведення – письмова. Види завдань –відкриті питання; при цьому відповідь на питання 1 – 33%; відповідь на питання 2 – 33%, на питання – 34% від сукупної оцінки. За семестр студент може набрати до 60 балів під час семестру та до 40 балів під час іспиту. Максимальна кількість балів за семестр дорівнює 100. Шкала відповідності оцінок : 0-59 – незадовільно; 60-74 – задовільно; 75-89 – добре; 90-100 – відмінно.
Мова викладання
Українська