Лексикологія мови гінді (курсова робота)

Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Лексикологія мови гінді (курсова робота)
Код дисципліни
ННД.10.01.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мови і літератури гінді, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди мови гінді, описувати соціолінгвальну ситуацію. ПРН 12. Аналізувати гіндімовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз гіндімовних текстів різних стилів і жанрів. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Мова гінді: базовий рівень», «Вступ до філології гінді»; знання теоретичних основ мовознавства з курсів «Основи мовознавства: синхронія», «Основи мовознавства: діахронія».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надання студентам необхідних знань про місце лексикології у системі лінгвоіндологічних дисциплін, структуру та склад лексикону літературної мови гінді, процес його формування й закономірності історичного розвитку. Висвітлюються особливості словотвору та термінології гінді, а також методологія укладання гіндімовних словників та їхні типи. Дисципліна є частиною комплексної дисципліни «Теорія та історія мови гінді» і має теоретичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Мотріченко О.М. Лексикологія сучасної літературної мови гінді. К., 2007. 2. Наливайко С.І. Тисяча найновітніших тлумачень давніх українських назв, імен, прізвищ (на індоіранському матеріалі). К., 2008. 3. Наливайко С.І. Індоарійські таємниці України. К., 2004. 4. Наливайко С.І. Таємниці розкриває санскрит. К., 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій, семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає підготовку до таких видів діяльності: відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації із запропонованих для опрацювання тем, виконання курсового проєкту.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється відповідно до вказаних видів робіт із розрахунку: відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації – 24/40 балів; модульні контрольні роботи – 24/40 балів; курсовий проєкт – 12/20 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи. Шкала відповідності підсумкових балів: 60-100 – зараховано; 0-59 – не зараховано.
Мова викладання
Українська, гінді

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології