Інформаційне забезпечення філологічних досліджень в галузі арабістики

Освітня програма: Арабська мова і література та переклад, французька мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Інформаційне забезпечення філологічних досліджень в галузі арабістики
Код дисципліни
ДВС.1.01.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі арабістики, а також перекладацької діяльності, та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Східна мова: базовий рівень», «Східна мова: середній рівень», «Основи практики перекладу», «Лінгвокраїнознавство східної мови», «Вступ до східної філології».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає у змістовому аналізі форм і напрямів інформаційного забезпечення філологічної науки та визначення особливостей їхньої реалізації в сфері арабістики; формування в арабістів компетентності з теоретичних та практичних питань у галузі, розуміння лінгвістичних процесів та явищ арабської мови для кваліфікованої та творчої діяльності на різних етапах майбутнього навчання й наукової праці. Дисципліна відноситься до блоку дисциплін вільного вибору студента і має практичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Білуха М.Т. Методологія наукових досліджень. К., 2002. 2. Евстигнеева Г.А. Информационная поддержка науки // Научн. и техн. б-ки. 2005. № 4. С. 65–76. 3. Єріна А.М., Захожай В.Б., Єрін Д.Л. Методологія наукових досліджень. К., 2004. 4. Закон України "Про науково-технічну інформацію" № 3322-XIIІ вiд 25.06.1993 р. із змінами, внесеними згідно з Законом № 1294-IV 8 від 20.11.2003 р. // Відомості Верховної Ради України. 2004. № 13. С. 181. 5. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень. К., 2003. 6. Лидовский В.В. Теория информации: Учебное пособие. М., 2004. 7. Цимбалюк В.С. Інформаційне право (основи теорії і практики). К., 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій, семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом арабськомовних сайтів, презентації, виконання завдань на пошук інформації. Дисципліна відноситься до блоку дисциплін вільного вибору студента і має переважно практичне спрямування.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється із розрахунку: усні відповіді, доповіді, презентації, виконання завдань на пошук інформації – 24/40 балів, модульні контрольні роботи – 24/40 балів, підсумкова контрольна робота – 12/20 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи. Шкала відповідності підсумкових балів: 60-100 – зараховано; 0-59 – не зараховано.
Мова викладання
українська, арабська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології