Арабська мова: середній рівень
Освітня програма: Арабська мова і література та переклад, французька мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Арабська мова: середній рівень
Код дисципліни
Ннд.08.02.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (арабською та французькою) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації.
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію арабської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди арабської мови, описувати соціолінгвальну ситуацію в країнах Арабського Сходу.
ПРН 10. Знати норми літературної арабської та французької мов та вміти їх застосовувати у практичній діяльності.
ПРН 14. Використовувати арабську та французьку мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування фахової дисципліни «Арабська мова: базовий рівень»; знання графіки, фонетики, базової лексики та граматики стандартної арабської мови, володіння елементарними навичками і вміннями, що відповідають базовому рівню володіння мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає у забезпеченні практичного оволодіння студентами різними видами мовленнєвої діяльності арабської мови у межах тем і компетенцій, передбачених програмою. Удосконалюються комунікативні компетентності студентів: сприйняття на слух і розуміння елементарного дискурсу, читання тексту та здатність до відтворення прочитаного, уміння спілкуватися на теми, визначені програмою, навички письмового мовлення. Дисципліна є другою частиною комплексної дисципліни «Практичний курс арабської мови» і має суто практичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Субх А., Кочержинський Ю.Ю. Підручник арабської мови для другого курсу. К.: Талком, 2019.
2. Субх А., Кочержинський Ю. Сучасний українсько-арабський словник. К., 2009
3. Субх А., Кочержинський Ю. Сучасний арабсько-український словник. К., 2015.
4. Субх Алі, Субх М. Курс граматики арабської мови. Підручник. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2006.
5. Brustard K., al-Batal M., Al-Tonsi A. Al-kitab fii T`allum al-`arabiyya with DVD. A Textbook for Arabic. Part 2. Georgetown University Press, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна передбачає лише практичні заняття, спрямовані на розвиток фонетичних, лексичних і граматичних навичок студентів у процесі активної роботи в аудиторії. Контроль засвоєння студентами лексичного і граматичного матеріалу здійснюється шляхом їх усного опитування та організації письмових завдань, тестів, лексичних диктантів, самостійних та модульних контрольних робіт. Обов’язковим є виконання домашніх завдань, вправ на переклад, прописування за зразком.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється із розрахунку: відповіді на практичних заняттях, письмові роботи, лексичні диктанти, домашні завдання, прописування за зразком – 24/40 балів, модульні контрольні роботи – 12/20 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: макс. 40 / мін. 24 бали (60% від максимальної кількості балів, відведених на іспит); іспит відбувається в письмово-усній формі, екзаменаційний білет містить три питання практичного характеру: 1) питання з граматики, засвоєної протягом семестру; 2) розмовна тема з числа вивчених протягом року; 3) читання та усний переклад незнайомого тексту з арабської мови на українську. Шкала відповідності оцінок: 90-100 балів – відмінно, 75-89 – добре, 60-75 – задовільно, 1-59 – незадовільно. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів, ніж 36 балів, до складання іспиту не допускаються.
Мова викладання
українська, арабська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Петрівна
Величко
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Алі
Субх
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології