Дипломатичний протокол та етикет

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Дипломатичний протокол та етикет
Код дисципліни
ВБ 3.02.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки.(ПРН11).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Іноземна мова для географів», «Соціально- політичні студії», «Виробнича практика», «Глобальні екологічні проблеми», «Українська та зарубіжна культура», «Навчальна практика з методів поширення географічної інформації». 2. Вміти аналізувати особливості культурних систем та інституцій; ціннісно- смислові та знаково-комунікативні механізми, що регулюють культурну практику взаємодії людей і спільнот та прогнозувати зміни у них задля прийняття природоохоронних рішень; 3. Знати основні особливості дипломатичних відносин; принципи та методи забезпечення сталого співробітництва між державами.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна спрямована на набуття студентами необхідних методичних і фактичних знань і практичних навичок застосування положень дипломатичного протоколу та етикету для роботи у сфері зовнішних зносин і ведення переговорів з представниками іноземних держав в галузі міжнародного екологічного співробітництва. Зокрема її спрямовано на: вивчення поняття дипломатії, історії дипломатичного протоколу, церемоніалу та етикету, принципів дипломатичного протоколу та його джерельної бази, поняття дипломатичного корпусу, принципів дипломатичного старшинства, процедури акредитації дипломатичних агентів та дипломатичних привілеїв та імунітетів. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, зокрема щодо практичного застосування норм дипломатичного та ділового етикету в зовнішньому вигляді та поведінці дипломата і ділової людини, його культурі спілкування з іноземними партнерами, особистим візитам дипломата, протокольним аспектам проведення ділової зустрічі, протокольному забезпеченню дипломатичних прийомів, протокольним питанням дипломатичного листування. Окремими складовими дисципліни є вивчення питань міжнародної ввічливості держав, протокольним аспектам міждержавних візитів на високому та найвищому рівнях, протокольному забезпеченню проведення міжнародних організацій та конференцій, протокольним питанням міжнародних дипломатичних і ділових переговорів, етнокультурним особливостям дипломатичного та ділового етикету. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати базові знання дипломатичного протоколу, церемоніалу та етикету в системі міжнародної природоохоронній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Шинкаренко Т.І. Дипломатичний протокол та етикет. – Навч. посіб. — К. : ВПЦ Київ. ун–т, 2009. — 295 с. 2. В.О. Побережна, НЛ Яковенко, В.В Кашпіровська Рецепція літературної національної ідентичності корінних жителів США Талком, Київ 3. Резніченко В.І. та інші. Довідник-практикум офіційного, дипломатичного, ділового протоколу та етикету. – К., 2003. 4. Сагайдак О.П. Дипломатичний протокол та етикет : підручник; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. – К. : Знання, 2012. – 264 с. 5. Українська дипломатична енциклопедія: у 2-х т. К.: Знання України, 2004. 6. Петюр Р.К.Всесвітня організація охорони здоров'я // Міжнародні організації: підручник ВПЦ "Київський університет"2015.-c.201-210
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
тест, виконання творчих робіт
Мова викладання
Українська