Проектування ГІС

Освітня програма: ПРИРОДНИЧА ГЕОГРАФІЯ 2021 магістр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Проектування ГІС
Код дисципліни
ДВС 2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Застосовувати методи аналізу для зміни стану ландшафтів і регіонів у різних сценаріях їх розвиток (PRS 2) 2. Знати основні прийоми просторового Формалізація інформації та її використання можливості геоінформаційних методів і технології вирішення застосов екологічні проблеми (PRS 4) 3. Організувати моніторинг та контроль якість середовища використання контакту та дистанційні методи вимірювання (ПРС 5) 4. Використання знань про принципи стійкий розвиток, розвиватися науково обґрунтовані рекомендації до підтримка управлінських рішень в раціональне природокористування (ПРС 6) 5. Управління проектами для залучення фінансові, матеріальні та людські ресурсів із зовнішніх джерел для в реалізації проектів, спрямованих на охорона навколишнього середовища та сталий розвиток (PRS 12),( ПРС 13)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до засвоєння або вибору навчальної дисципліни 1. Знати основні положення профільних загальногеографічних навчальних дисциплін та інформатики. 2. Вміти застосовувати підходи географічного моделювання, географічної інформації системи та технології, інформаційні мережі та екологічний менеджмент. 3. Володіти досвідом використання процедур управління проектами та програми в галузі природничої географії та розвитку SDI.
Зміст навчальної дисципліни
Анотація навчальної дисципліни: Дисципліна розглядає загальні положення та підходи до проектування ГІС та технології: базової (вихідної) та стратегічної ГІС проектування; Проектування та експлуатація програмного та апаратного забезпечення ГІС та остаточне проектування ГІС з прикладами розробки ГІС для транскордонних річок Дунай та Дніпро Басейни.
Рекомендована та необхідна література
1. Самойленко В.М. ГІС-проектування: Підручник (англійською та українською мовами) / В.М. Самойленко, Л.М. Даценко, І.О. Діброва. – К.: ДП «Принт Сервіс», 2015. – 256 с. – https://geo.knu.ua/images/doc_file/navch_lit/GIS_Sam_Daz.pdf 2. Самойленко В.М., Даценко Л.М., Діброва І.О. Навчально-методичний комплекс з навч дисципліна «ГІС-проектування» (електронна версія). – К.: ТОВ «ДІА», 2021. – 35 с. – ISBN 978- 617-7785-28-5. – https://drive.google.com/file/d/1ebGBypWuvHdPqOLoUq_I- gLG52dOCRm2/перегляд 3. Самойленко В.М. Навчальна дисципліна «ГІС-проектування». – Онлайн освітня платформа Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Географічний відділ. – 2020. – Режим доступу: https://geo.univ.org.ua 4. Самойленко В.М. Геоінформаційні системи і технології: Електронний підручник, DVD. – К.: Ніка-Центр, 2011. – ISBN 978-966-521-585-1. 5. Самойленко В.М. Геоінформаційні системи і технології: Навч. – Київ: Ніка- центр, 2010. – С.268-332.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практ навчальний, аналітичний призначення
Методи та критерії оцінювання
тест, впровадження творчого аналітичного завдання, обстеження
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Миколайович Самойленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет