Китайський кінопростір як об’єкт лінгвокультурології
Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Китайський кінопростір як об’єкт лінгвокультурології
Код дисципліни
ДВС. 1.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН17, ПРН26.2. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін: «Китайська мова», «Історія зарубіжної літератури (класичні літератури Сходу)», «Лінгвокраїнознавство», «Китайський театр як транслятор культури» тощо;
2) знання теоретичних основ філологічної науки (мовознавства й літературознавства) та культурології;
3) володіння практикою перекладу китайськомовного тексту, навичками літературознавчого та культурологічного аналізу оригінальних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни – залучення студентів-сходознавців до літературно-естетичних цінностей Сходу; ознайомлення з особливостями кінематографічного процесу в Китаї та виховання у них практичного вміння аналізувати різножанрові художні фільми; знайомство студентів з основними напрямками розвитку китайського кіно як однієї з найбільш важливих форм культурної та масової свідомості; знайомство студентів з найбільш видатними творами кіномистецтва Китаю ХХ та ХХІ століть; вивчення теоретичних напрямків осмислення кіно в контексті теорій масової культури, популярної культури, естетики, психоаналізу, культурної критики, фемінізму, а також соціальної та культурної історії. Курс передбачає перегляд, аналіз та обговорення певних фільмів, що репрезентують історичні жанри кіно (які склалися протягом розвитку кіномистецтва у Китаї) та їх переосмислення в сучасному кінематографі. Належть до вибіркового блоку «Китаєзнавчі студії: лінгвокультурологія та переклад».
Рекомендована та необхідна література
1.Yingjin Zhang. Chinese National Cinema. – New York: Routledge, 2004. – 343 p.
2.Vivian Shen, The Origins of Left-Wing Cinema in China, 1932-1937. – New York: Routledge, 2012. – 228 p.
3.Remaking Chinese Cinema: Through the Prism of Shanghai, Hong Kong, and Hollywood / Yiman Wang. – University of Hawaii Press, 2013. – 264 p.
4.Li Jinying. The platformization of Chinese cinema: The rise of IP films in the age of Internet+. URL: https://www.ingentaconnect.com/content/intellect/ac/2020/00000031/00000002/art00005;jsessionid=1ai2li9nprysj.x-ic-live-01
5.Wing-Fai Leung &Sangjoon Lee. The Chinese film industry: Emerging debates. URL: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/17508061.2019.1678235
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні й практичні заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: відповідь на практичному занятті, доповідь-аналіз наукової літератури та лексикографічних джерел, контрольні роботи з відкритими відповідями, проектна робота з інтернет-ресурсами. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів. Завершується дисципліна заліком, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська, китайська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Сергіївна
Воробей
Кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії
Навчально-науковий інститут філології