Копірайтинг і рерайтинг політичного тексту
Освітня програма: «Українська і англійська мови: переклад та редагування»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Копірайтинг і рерайтинг політичного тексту
Код дисципліни
ВБ 1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 11 Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів українською та англійською мовами.
ПРН 13 Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі (відповідно до обраної спеціалізації: «Українська мова і література»).
ПРН 17 Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
ПРН 21 Знати підходи щодо оцінки та забезпечення якості копірайтингу, рерайтингу і спічрайтингу.
ПРН 23 Створювати, редагувати, перекладати писемний і усний текст політичного дискурсу (українськомовного та англомовного).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Основи коректури та редагування», «Реферування анотування політичного тексту». Студенти мають знати основні характеристики композиції тексту, мовно-стилістичні та інші норми редагування, засадничі принципи аналітико-синтетичного опрацювання текстів. Уміти редагувати та коректувати тексти політичної тематики, здійснювати пошук та систематизацію літератури, реферування й анотування документів. Володіти елементарними навичками роботи з пошуковими системами, загальними та специфічними методами редагування та коректури, анотування та реферування.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Копірайтинг і рерайтинг політичного тексту» є одним із компонентів вибіркового блоку «Політична лінгвістика» у складі комплексної дисципліни «Творення політичного тексту» – Частина 1. Курс спрямований на формування специфічних навичок роботи з текстом: як аналітико-семантичного опрацювання наявних текстів (рерайтинг), так і створення нових текстів політичних та інформаційних жанрів (копірайтинг, спічрайтинг). Студенти вивчають специфіку різних видів копірайту (політичний, маркетинговий, креативний тощо); працюють із різними типами політичних текстів (промови політичних лідерів, політична реклама, пресрелізи, повідомлення у ЗМІ, дописи в соціальних мережах та ін.); створюють унікальний текстовий контент, відповідно до сучасних вимог і викликів до копірайтера.
Рекомендована та необхідна література
Основна література: Едж Крістофер. Як #писати і не лажати / Крістофер Едж ; пер. з англ. Юлія Максимейко. Харків : ТОВ "Видавництво "Віват". 158 с. Зінссер Вільям. Текст-пекс-шмекс / пер. з англ. Дмитро Кожедуб. 2-ге вид. К. : Наш Формат, 2019. 288 с. Каплунов Денис. Нейрокопірайтинг. / Денис Каплунов ; пер. з рос. Р. Трифонов. – Харків : Вид-во Фабула, 2018. 352 с. (Серія «Нон-фікшн») Костюченко Ірина Копіратинг в алгоритмах / Костюченко І. К. : «Агенція «ІРІО», 2021. 128 с. Таран Віктор. Вибори в смартфоні Практичний посібник. К. : Брайт Букс, 2021. 211 с. Чорна О.О. Комунікативний імідж президента : Монографія. К : Видавничий дія Дмитра Бураго, 2017. 300 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні, наочні і практичні методи навчання: лекція, практичне заняття, самостійна робота
Заходи: Відповідь на практичному, доповнення, участь у дискусії, аналіз, тести, письмові роботи, завдання підсумкового контролю.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – іспит.
За видами робіт студент може набрати таку кількість балів:
- Відповідь на практичному занятті – 3 бали (х15 = 45 балів)
- Самостійна робота (презентація, реферат – на розсуд викладача) – 5 балів
- Письмове завдання (аналітичний огляд, реферування) – 10 балів
Усі види робіт за семестр мають у підсумку: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів.
Підсумкове оцінювання проводиться у формі комплексного іспиту: максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів (позитивна оцінка), які додаються до семестрових – 24 бали
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Святослав
Миколайович
Шевель
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Олександр
Миколайович
Богомолець-Бараш
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології