Англійська мова (3 курс, 1 семестр)

Освітня програма: Перська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Англійська мова (3 курс, 1 семестр)
Код дисципліни
ННД.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями англійською мовою усно й письмово, використовувати її для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 10. Знати норми літературної англійської мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів англійською мовою. ПРН 14. Використовувати англійську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - правила фонетичного оформлення (наголос, паузація, інтонація) висловлювань різних типів (діалог, монолог) у відповідності до ситуації міжкультурного спілкування; - функціонально-стильових норми вживання лексичних одиниць синонімічного ряду, ідіом, висловів у відповідності до ситуації міжкультурного спілкування; - правила вживання видо-часових форм дієслова у активному та пасивному станах; - правила вживання модальних дієслів для вираження припущення; фразових дієслів, дієслів, що вимагають використання інфінітиву або герундію. Уміти: - продукувати підготовлені чи непідготовлені монологічні висловлювання, що підсумовують та/або доповнюють зміст почутого чи побаченого, дотримуючись законів жанру та стилю; - відтворювати зміст прочитаного; та висловлювати власну думку щодо прочитаного або почутого, надавати їй аргументації; - описувати людей, місця, речі, застосовуючи, емотивну, оцінну та описову лексику.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – полягає у формуванні рівня мовної компетентності В2, формуванні розуміння автентичної професійно-орієнтованої літератури, розвитку професійного усного та писемного мовлення, підвищення ефективності міжкультурної комунікації у професійній сфері.
Рекомендована та необхідна література
1. Dooley J, Evans V. Grammarway 4. Newbury: Express Publishing. 2. Foley. M., Hall D. Advanced Learner's Grammar. Harlow: Pearson Education Limited, 2003. 3. Hancock C. Meaning-centered Grammar. London: Equinox Publishing Ltd., 2005. 4. Hughes R.. Exploring Grammar in Writing. Cambridge: Cambridge University Press, 2006. 5. Clandfield L., Jeffries A. Global Advanced C1 (Coursebook,). Macmillan, 2012. 6. Т.В. Савенко. Практична граматика англійської мови: Навчальний посібник. Кіровоград: РВЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 2016. 180 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді практичних занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає підготовку до усних відповідей, письмових і тестових завдань, презентацій, модульних контрольних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру оцінювання здійснюється відповідно до визначених видів робіт та форм контролю. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "незараховано". Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт.
Мова викладання
Українська, англійська