Філософія

Освітня програма: Перська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Філософія
Код дисципліни
ННД.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти повинні: 1) знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; володіти базовими знаннями гуманітарного і суспільствознавчого спрямування; 2) вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо суспільних феноменів, процесів та подій; визначати сучасні особливості співіснування людських спільнот в умовах глобалізації; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби навчання; 3) володіти елементарними навичками роботи з гуманітарними текстами, критичного ставлення до політичних, економічних, соціокультурних процесів, подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування системи базових знань, вмінь і навичок філософського мислення для розв’язання складних спеціалізованих завдань та практичних проблем, а також створення умов для самостійного осмислення студентами умов існування та розвитку природного і соціального світу, формоутворень культури і пізнання, людини та її сутності.
Рекомендована та необхідна література
1. Філософія: навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів / кол.авторів; кер.автор.кол. А.О. Приятельчук. К.: Вадекс, 2021. 2. Філософія / М. Фюрст, Ю.Тринкс / Пер. з нім. К: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. 3. Історія філософії: Підруч. / За ред. В.І Ярошовця. К. “Київський університет”, 2007. 4. Філософія історії: Підруч. / І.В. Бойченко. К.: Знання, 2000. 5. Філософія: Навч. посіб. / Л.В. Губерський, І.Ф. Надольний, В.П. Андрущенко та ін.; за ред. І.Ф. Надольного. 8-ме вид., стер. К.: Вікар, 2011. 6. Філософія: Підруч. / В.Л.Петрушенко. 4-те вид., виправл. і доповн. Львів, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді лекцій, семінарських занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає підготовку до усних відповідей, участі у дискусіях, написання есе, модульних контрольних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та самостійну роботу. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: макс. 60 балів, мін. 36 балів. Підсумкова кількість балів з дисципліни (макс. 100 балів / мін. 60 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання на іспиті (макс. 40 / мін. 24).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Володимирівна Сєрова
Кафедра філософії гуманітарних наук
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії гуманітарних наук
Філософський факультет