Методи досліджень ландшафту

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методи досліджень ландшафту
Код дисципліни
ВБ 2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. ПР06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузі географічних наук. ПР08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку геосфер.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Ґрунтознавство», «Геоморфологія», «Глобальні екологічні проблеми», «Гідрологія та океанологія», «Картографія з основами топографії», «Біогеографія», «Основи геоекології». 2. Вміти встановлювати характер взаємозв’язків між компонентами ландшафту. 3. Знати основні компоненти ландшафту, підходи та прийоми їх характеристики та польового опису. 4. Вміти давати комплексну характеристику ландшафтів території, здійснювати підбір та критичний аналіз інформаційних та картографічних джерел даних. 5. Знати базові кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності. 6. Вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню основних прийомів, підходів та методів сучасних досліджень ландшафтів. Вона покликана дати уявлення про повний цикл фізико-географічного дослідження починаючи від збору даних та інформації та завершуючи представленням результатів.
Рекомендована та необхідна література
1. Гавриленко О.П. Методологія наукових досліджень: навч. посіб. Київ : Ніка-Центр, 2008. 172 с. 2. Геренчук К.І., Раковська Е.М., Топчієв О.Г. Польові географічні дослідження. Київ : Вища школа, 1975. 248 с. 3. Гриневецький В.Т., Маринич О.М., Шевченко Л.М. Стаціонарні геофізичні і геохімічні дослідження ландшафтів Київського Полісся. Київ, 1994. 108 с. 4. Свідзінська Д.В. Методи геоекологічних досліджень: геоінформаційний практикум на основі відкритої ГІС SAGA. Київ, 2014. 402 с. 5. Свідзінська Д.В. Методи досліджень ландшафту: навчально-методичний комплекс: навч. видання. Київ, 2020. 34 с. 6. Удовиченко В.В. Методи комплексних географічних досліджень. Київ, 2009. 100 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі проводиться після завершення викладання кожної теми. Практичні роботи захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення практичних занять. Модульні контрольні роботи (МКР) проводяться у тестовій формі. Студенти, які отримали за МКР меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її. Hекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Максимальна кількість балів на іспиті – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Петрівна Гавриленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет