Комп'ютерна лексикографія та корпусна лінгвістика

Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комп'ютерна лексикографія та корпусна лінгвістика
Код дисципліни
ДВС.1.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН7, ПРН17, ПРН19. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне вивчення дисциплін «Китайська мова», «Основи мовознавства», «Лінгвокраїнознавство Китаю», «Лексикологія китайської мови», «Зіставна граматика китайської мови», «Основи теорії перекладу китайської мови», «Основи практики перекладу», «Практика перекладу китайської мови» тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Курс включає теоретичні знання про побудову словників та мовних корпусів, прийоми збору мовних даних та можливості їх практичного використання; покликаний ознайомити студентів з базовими поняттями комп’ютерної лексикографії та корпусної лінгвістики, представити здобутки сучасної лексикографії, описати основи корпусних технологій та показати значення корпусів для проведення наукових досліджень у галузі лінгвістики, задля вивчення іноземної мови та з дослідницькою метою. Навчальна дисципліна належить до дисциплін вільного вибору студента - вибірковий блок «Китаєзнавчі студії: філологія та переклад». Мова викладання: українська.
Рекомендована та необхідна література
1. Дарчук Н. П. Комп'ютерна лінгвістика (автоматичне опрацювання тексту) : підручник. – К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2008. – 351 с. 2. Козоріз О.П. Автоматизація оцінки якості перекладу текстів паралельних корпусів. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Випуск № 43, 2021.Т.2. С. 94-103. 3. Козоріз О.П. Критерії визначення якості лінгвістичних корпусів на прикладі китайської, японської та індонезійської мов. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Випуск № 48, 2021. Т.2. С. 80-88.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні й семінарські заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: відповідь на семінарському занятті, проєктні роботи. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів. Завершується дисципліна заліком, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська