Давньогрецька історична проза (на матеріалі оригінальних текстів)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Давньогрецька історична проза (на матеріалі оригінальних текстів)
Код дисципліни
ДВС.1.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди класичних та іноземної мов, описувати соціолінгвальну ситуацію ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, класичними та іноземною мовами. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів давньогрецької і латинської мов. ПРН 21. Мати навички перекладу текстів різних стилів і жанрів давньогрецькою і латинською мовою
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти знаннями граматики класичних мов та історії Давньої Греції.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – підготовка фахівців філологічного профілю, які б володіли теоретичними основами і практичними навичками читання, перекладу, аналізу й інтерпретації історичних творів давньогрецькою мовою класичної доби. Анотація навчальної дисципліни – дисципліна покликана ознайомити студентів з творами давньогрецькою мовою представників аттічної історіографії, мовно-стилістичними та культурологічними характеристиками їх історіографічного дискурсу; розглянути морфологічні, синтаксичні та риторичні особливості текстів історичної прози та процеси формування грекомовної історіографії класичної доби, її вплив на елліністичну історіографію та європейську історичну науку в цілому.
Рекомендована та необхідна література
Звонська Л.Л.Давньогрецька мова: Підручник. – К: ВПЦ «Київський національний університет», 2019. – 685 с. Звонська Л.Л. Українські переклади давньогрецької літератури: здобутки та перспективи // Вісник Київського університету ім. Тараса Шевченка «Мовознавство. Літературознавство. Фольклористика». – Випуск 21. – К., 2021. – C. 41-45. Павленко Л.В., Звонська Л.Л. Українська класична філологія: бібліографія, історія, персоналії (XVIII-XXI cт.): Довідник. – К.: ВЦ «Київський національний університет», 2014. – 319 с. Xenophontis Anabasis Cyri. – Lipsiae: Teubneriana. Thucydidi. Historiae. – Oxford: Loeb classical library.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та за самостійну роботу. Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до зазначених видів робіт та форм контролю. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «незараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи, підготовки презентацій та\або рефератів.
Мова викладання
українська