Інформаційне забезпечення досліджень у галузі китайської лінгвокультурології

Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Інформаційне забезпечення досліджень у галузі китайської лінгвокультурології
Код дисципліни
ДВС.2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2, ПРН3, ПРН6, ПРН7, ПРН19. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу «Китайська мова: базовий рівень»; «Китайська мова: середній рівень»; «Лексикологія китайської мови». 2. Знання теоретичних та практичних основ курсу «Китайська мова: базовий рівень»; «Китайська мова: середній рівень»; «Лексикологія китайської мови». 3. Успішне опанування курсу «Основи мовознавства: синхронія», «Основи мовознавства: діахронія»
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування знань, навичок та вмінь, що стосуються основних теоретичних та практичних аспектів пошуку та обробки інформації, що стосуються системи китайської мови. Дана дисципліна включає лекційні та семінарські завдання, які допоможуть студентам глибше ознайомитись із наступними питаннями: 1) види інформаційного забезпечення; 2) особливості пошуку та обробки інформації в інтернет-джерелах; 3) практичне застосування існуючих перекладацьких програм, додатків та онлайн платформ. Навчальна дисципліна «Інформаційне забезпечення філологічних досліджень у галузі китайської лінгвокультурології» є однією зі складових комплексної підготовки зі спеціальності «Філологія (східні мови та літератури (переклад включно))» за програмою «Китайська мова і література та переклад, англійська мова», вибірковий блок «Китаєзнавчі студії: лінгвокультурологія та переклад». Мова викладання й оцінювання: українська.
Рекомендована та необхідна література
1. https://ru.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Список_електронних_бібліотек 2. https://www.techinasia.com/talk/chinese-intellectuals-online-5-influential-blogging-platforms-china 3. http://www.chinese-breeze.com 4. http://ilearnmandarin.blogspot.com 5. http://www.sinosplice.com
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні й семінарські заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: відповідь на семінарському занятті, проєктні роботи. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів. Завершується дисципліна заліком, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська