ПРОЕКТУВАННЯ ГІС

Освітня програма: ПРИРОДНИЧА ГЕОГРАФІЯ магістри 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ПРОЕКТУВАННЯ ГІС
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Вільно спілкуватися із професійних і наукових питань іноземною мовою (ПР03) 2. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії,природокористування, міського та регіонального розвитку (ПР 06) 3. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно- і суспільно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їхнього застосування (ПР 10) 4. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень (ПР 12)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати ключові принципи профільних загальногеографічних навчальних дисциплін та комп’ютерних наук. 2. Вміти застосовувати підходи географічного моделювання, географічних інформаційних систем і технологій, інформаційних мереж і природоохоронного менеджменту. 3. Володіти досвідом використання методик управління проектами та програмами в сфері природничої географії та розробки ІПД.
Зміст навчальної дисципліни
дисципліна розглядає загальні принципи та підходи до проектування ГІС і технології: установчого (ініціального) проектування ГІС; проектування програмного та апаратного забезпечення ГІС і експлуатаційного та завершального проектування ГІС з прикладами зі створення ГІС транскордонних басейнів річок Дунаю та Дніпра.
Рекомендована та необхідна література
1. Самойленко В.М. ГІС-проектування: Підручник (англійською та українською мовами) / В.М. Самойленко, Л.М. Даценко, І.О. Діброва. – К.: ДП «Принт Сервіс», 2015. – 256 с. – https://geo.knu.ua/images/doc_file/navch_lit/GIS_Sam_Daz.pdf 2. Самойленко В.М., Даценко Л.М., Діброва І.О. Навчально-методичний комплекс з навч дисципліна «ГІС-проектування» (електронна версія). – К.: ТОВ «ДІА», 2021. – 35 с. – ISBN 978- 617-7785-28-5. – https://drive.google.com/file/d/1ebGBypWuvHdPqOLoUq_I-gLG52dOCRm2 3. Самойленко В.М. Навчальна дисципліна «ГІС-проектування». – Онлайн освітня платформа Тараса Київський національний університет імені Шевченка. Географічний відділ. – 2020. – Режим доступу:https://geo.univ.org.ua 4. Самойленко В.М. Геоінформаційні системи і технології: Електронний підручник, DVD. – К.: Ніка-Центр, 2011. – ISBN 978-966-521-585-1. 5. Самойленко В.М. Геоінформаційні системи і технології: Навч. – Київ: Ніка-центр, 2010. – С.268-332.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття,аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Тест,виконання творчих аналітичних робіт,екзамен
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Миколайович Самойленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет