Природничо-географічне моделювання

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Природничо-географічне моделювання
Код дисципліни
ОК 42
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. ПРН-1. Називати та відтворювати основні положення законодавства, національних і міжнародних стандартів що визначають критерії якості довкілля, а також систему управління ними 2. ПРН-3. Визначати основні форми і види організації раціонального природокористування, розуміти їх особливості, зокрема в контексті транскордонного екологічного співробітництва 3. ПРН-6. Виявляти і пояснювати принципи і методи організації господарської діяльності людини, зокрема в контексті її впливу на довкілля та природоохоронні території 4. ПРН-10. Аналізувати склад і будову природних та природно-антропогенних географічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях 5. ПРН-20. Виявляти проблемні ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання 6. ПРН-21. Приймати обґрунтовані рішення та нести відповідальність за результати своєї професійної діяльності
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати ключові положення теорії географічних інформаційних систем і технологій. 2. Вміти застосовувати ГІС-інструментарій. 3. Володіти навичками застосування статистичних і стохастичних математичних методів у географії.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальну дисципліну присвячено вивченню: понять про моделі і моделювання та їхні класифікації; підвалин стохастичного моделювання стану та прогнозування динаміки природничих геосистем; основ геоекологічного модельного районування; підходів до реалізації методично-оптимізаційних та методично-прикладних і модельно-прогнозних рішень, а також способів тематичного моделювання типових природничих геосистем, зокрема басейнових геосистем, екомереж і берегових геотонів. Дисципліну покликано сформувати у студентів стратегічні уявлення щодо способів сучасного модельно-прогнозного відображення процесів і явищ та стану об’єктів у природничій географії.
Рекомендована та необхідна література
1.Самойленко В.М., Діброва І.О. Природничо-географічне моделювання: Підручник. – К.: Ніка-Центр, 2019. – 320 с. – http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/Sam_Dibrova_PG_model_2019.pdf 2.Самойленко В.М. Математичне моделювання в геоекології: Навчальний посібник (з грифом МОН України). – К.: ВПЦ "Київський університет", 2003. – 206 с. 3.Самойленко В.М. Навчально-методичний комплекс з математично-модельного та геоінформаційного забезпечення підготовки географів. – К.: Ніка-Центр, 2003. – 84 с. 4.Самойленко В.М. Моделювання басейнових геосистем: Монографія / В.М. Самойленко, Д.В. Іванок. – К.: ДП "Прінт Сервіс", 2015. – 208 с. 5.Самойленко В.М., Топузов О.М. Статистичні та стохастичні математичні методи в географії: Електронний підручник. – К.: Ніка-Центр, 2011. – CD, ISBN 978-966-521-580-6. 6. Самойленко В.М., Корогода Н.П. Регіональні та локальні екомережі: Підручник. – К.: "Логос", 2013. – 192 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція,семінарське заняття,аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Тест,виконання творчих аналітичних робіт, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Миколайович Самойленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет