Дистанційне зондування Землі

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2022

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Дистанційне зондування Землі
Код дисципліни
ОК 37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 3. Визначати основні форми і види організації раціонального природокористування, розуміти їх особливості, зокрема в контексті транскордонного екологічного співробітництва ПРН 5. Аналізувати природно-ресурсний та інші види господарського потенціалу території, проводити аналіз та оцінку екосистемних послуг ПРН 10. Аналізувати склад і будову природних та природно-антропогенних географічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях ПРН 14. Проявляти повагу до індивідуального і культурного різноманіття ПРН 18. Адекватно оцінювати свої знання і застосовувати їх в різних професійних ситуаціях
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Навчальна практика з методів набуття географічної інформації», «Основи ГІС», «ГІС в природничій географії», «Структура та управління блоками геоданих». 2. Знати основні властивості растрових геоданих, геофізичні та оптичні властивості компонентів ландшафту. 3. Вміти давати комплексну фізико-географічну характеристику території, здійснювати підбір та критичний аналіз інформаційних та картографічних джерел даних; 4. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню основних теоретико-методологічних засад дистанційного зондування та прикладним аспектам застосування дистанційних методів до вивчення ландшафтів, їх компонентів, оцінки екологічного стану та експертного прогнозування їх змін. Дисципліна спрямована на формування у студентів навичок пошуку, критичного оцінювання, підготовки, організації та аналізу ДДЗ з метою вирішення теоретико-методологічних та прикладних проблем в галузі природничої географії. Функціональний блок дисципліни передбачає знайомство з основними видами та джерелами ДДЗ, роботу з ДДЗ Landsat та Sentinel, їх похідними, програмним забезпеченням та алгоритмами, що використовуються в сучасній практиці обробки ДДЗ.
Рекомендована та необхідна література
1. Багатоспектральні методи дистанційного зондування Землі в задачах природокористування / За ред. В.І. Лялька, М.О. Попова. – Київ, 2006. - 357 с. 2. Свідзінська Д.В. Методи геоекологічних досліджень: геоінформаційний практикум на основі відкритої ГІС SAGA. – К.: Логос, 2014. – 402 с. 3. Key Methods in Geography / N. Clifford, S. French, G. Valentine (Eds.). – SAGE, 2010. - 569 p. 4. Research Methods in Geography: A Critical Introduction / B. Gomez, J.P. Jones (Eds.). – Blackwell Publishing, 2010. - 459 p. Додаткова 1. deSmith M., Goodchild M.F., Longley P.A. Geospatial Analysis: A Comprehensive Guide to Principles, Techniques , and Software Tools. – Winchelsea Press: 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лабораторна робота, презентація, вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
виконання творчих аналітично- розрахункових робіт, дискурс, іспит.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дар"я Валеріївна Свідзінська
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет