Основи просторового та ландшафтного планування

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи просторового та ландшафтного планування
Код дисципліни
ОК13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, зокрема в ґрунтознавстві. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та Інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати теоретичні засади загально-географічних дисциплін. 2) Вміти спостерігати та аналізувати життєвий простір на різних інформаційних зрізах, визначати основні проблеми та конфлікти природокористування.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретичні та прикладні питання землеустрою та містобудівної діяльності. Структура дисципліни передбачає вивчення теоретичних основ просторового планування та нормативних документів в фаховій галузі, а також огляд методик і практик розробки проектів землеустрою та містобудівної документації.
Рекомендована та необхідна література
Бортник С.Ю., Лаврук Т.М., Олещенко А.В., Тимуляк Л.М. Просторове та ландшафтне планування: навчальний посібник. Видання друге, оновлене та доповнене. - К.: Логос, 2020. – 175 с. Бортник С.Ю, Лаврук Т.М., Тимуляк Л.М., Олещенко А.В. Європейський досвід просторового планування. Фіз. геогр. та геоморфологія, 2017, Вип. 4 (88), С. 5 – 11 Білоконь Ю. М. Регіональне планування: теорія і практика / Юрій Миколайович Білоконь. – К. : Логос, 2003. – 246 с. Варивода Є. О. Топологічний аналіз екологічного каркасу локальної екомережі / Є. О. Варивода, І. Г. Черваньов // Укр. геогр. журн. – 2010. – № 1. – С. 48 – 52. Генеральна схема планування території України. – К. : Державний науково-дослідний інститут проектування міст “Діпромісто”, 2000. Гродзинський М. Д. Ландшафтно-функціональний підхід до раціональної організації території / М. Д. Гродзинський, О. Ю. Верех // Вісник Київ. ун-ту. – Географія. – 1987. – Вип. 29. – С. 11 – 15.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій, усній та письмовій лекції формі, МКР, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться у письмовому форматі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Миколаївна Лаврук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет