Геопланування та ландшафтна організація територій
Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Геопланування та ландшафтна організація територій
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР07. Брати участь у плануванні територій різного на регіональному та місцевому рівнях.
ПР08. Здійснювати дослідження природно-географічних проявів розвитку геосистем у складних і непередбачуваних умовах, прогнозувати їхній розвиток, аналізувати альтернативи, оцінювати ризики та ймовірні наслідки.
ПР10. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їх застосування.
ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, рекреації та туризму.
ПР15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно-географічних процесів для формування нових напрямів у наукових дослідженнях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Опанування дисциплін, “Методологія географічної науки”, “Антропогенна геоморфологія”, “Ритміка природних процесів”, “Небезпечні процеси в довкіллі”, “Управління екопроектами, міжнародне співробітництво в галузі географії та охорони природи”.
2) Вміння аналізувати екологічну ситуацію на різних інформаційних зрізах, визначати основні екологічні проблеми та конфлікти природокористування.
3) Володіння навичками аналізу картографічних матеріалів та побудови карт.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретико-методологічні та прикладні питання геопланування.
Дана навчальна дисципліна є однією з обовязкових складових комплексної підготовки освітньої програми “Геоморфологія та палеогеографія” спеціальності «Географія».
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю., Лаврук Т.М., Олещенко А.В., Тимуляк Л.М. Просторове та ландшафтне планування: навчальний посібник. – К., 2022. –175 с.
2. Білоконь Ю. М. Регіональне планування (теорія і практика): Монографія. – К.: Логос, 2003. – 246 с.
3. Кривов В.М. Планування розвитку територій: навч. посіб. /В.М. Крилов, Л.А. Гунько, І.Г. Колганова. – К. Урожай, 2011. – 88 с.
4. Лоїк Г.К., Тарасюк І.Г., Степанюк А.В., Смолярчук М.В. Розпланування та забудова території сільських населених пунктів і фермерських господарств: навчальний посібник . – К.: Арістей, 2009. – 344 с.
5. Виклики місцевого економічного розвитку в умовах війни та післявоєнного відновлення. https://decentralization.gov.ua/uploads/library/file/838/LED.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій формі проводиться після завершення викладання кожної теми. Творчі аналітичні та аналітично-розрахункові роботи у вигляді презентацій складаються відповідно до графіка проведення семінарських занять. Перша модульна контрольна робота проводиться на останньому тижні жовтня, друга модульна контрольна робота проводиться на останньому тижні листопада. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Миколаївна
Лаврук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет