Антропогенна геоморфологія

Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Антропогенна геоморфологія
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації. ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах. ПР10. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їх застосування. ПР15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно-географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) вміння встановлювати зв’язок, проводити порівняльний аналіз та кореляцію між природними процесами; 2) володіння елементарними навичками ГІС-технологій та системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна вивчає форми рельєфу, змінені чи створені діяльністю людини, а також роль антропогенних чинників і процесів у формуванні природних та природно-антропогенних форм рельєфу. Розглядаються концепції і теорії різних галузей геоморфологічної науки, пріоритетних напрямів досліджень, які так чи інакше торкаються питань взаємодії суспільства і рельєфу, але насамперед антропогенної та екологічної геоморфології, де геоморфологічних процесах, впливові на природний рельєф та його антропогенну трансформацію, а також умови співіснування, взаємозв’язки та взаємовпливи соціальних і природних компонентів геосистем.
Рекомендована та необхідна література
1. Адаменко О., Рудько Г., Ковальчук І. Екологічна геоморфологія. – Івано-Франківськ : Факел, 2000. – 411 с. 2. Антропогенна геоморфологія: Навч. посібн. / О.В.Колтун,І.П. Ковальчук; за ред. проф. І.П. Ковальчука. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2014. – 194 с. 3. Горішний П.М. Морфологічний аналіз рельєфу для інженерних потреб (на прикладі Західного Поділля): Автореф. дис. ...канд. геогр. наук:11.00.04 / ЛДУ. – Львів, 1998. –19 с 4. Островерх Г.Б. До питання стійкості геоморфосистем урбанізованих територій // УГЖ. – 1997. – №1. – С. 23-28. 5. Островерх Г.Б. Комплексний аналіз рельєфу при інженерно-геоморфологічних дослідженнях урбанізованих територій // УГЖ. – 1997. - №2. – С. 22-30.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій формі проводиться після завершення викладання кожної теми. Творчі аналітичні та аналітично-розрахункові роботи у вигляді презентацій складаються відповідно до графіка проведення семінарських занять. Перша модульна контрольна робота проводиться на останньому тижні жовтня, друга модульна контрольна робота проводиться на останньому тижні листопада. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет