Картографія з основами топографії

Освітня програма: Природничі науки. Інтегрована програма

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Картографія з основами топографії
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області природничих наук (фізики, астрономії, хімії, біології).Усвідомлювати значущість здобутків природничих наук для наукового розуміння цілісної картини оточуючого світу. ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР13.Застосовувати міжнародні джерела інформації з розвитку природничих та технічних наук, медицини, та міжнародний досвід моніторингу навколишнього середовища, працювати в міжнародному контексті.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне прослуховування шкільних курсів з географії, зокрема розділів та тем, присвячених базовим положенням з картографії та топографії. 2. Вміти застосовувати картографічний метод для вивчення природних та суспільних об'єктів, процесів та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Картографія з основами топографії» присвячена розгляду теоретичних та практичних питань картографічної науки: картографічні проекції, способи картографічного зображення та генералізації, значення картографічних джерел та їхнє використання у різних сферах життя суспільства. Наводяться класифікації географічних карт та особливості топографічних карт місцевості.
Рекомендована та необхідна література
1. Топографія з основами геодезії: підручник / А. П. Божок, В. Д. Барановський, В. В. Білоус [та ін.]; за ред. А. П. Божок. К.: ВПЦ “Київський університет”, 2009. 304 с. 2. Бондаренко Е. Л. Картографія / Навчально-методичний комплекс. К., 2019. 88 с. [Електронний ресурс]. Режим доступу: geo.univ.kiev.ua 3. Бондаренко Е. Л. Топографія з основами геодезії / Методичні вказівки до виконання практичних робіт. К., 2019. 55 с. [Електронний ресурс]. Режим доступу: geo.univ.kiev.ua 4. Картографія. Терміни та визначення. ДСТУ 2757-94. К.: Держстандарт України, 1994. 96 с. 5. Ляшенко Д. О. Картографія з основами топографії: навчальний посібник для студентів педагогічних університетів. К., 2006. 109 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Письмова контрольна робота, виконання та захист практичних робіт Максимальна кількість балів на заліку - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів. Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуального завдання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Едуард Леонідович Бондаренко
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет