Нормативно-технічне забезпечення діяльності_1 сем.

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Нормативно-технічне забезпечення діяльності_1 сем.
Код дисципліни
ОК.19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- ознайомити студентів з базовою науковою теорією та методологією основ стандартизації та нормування в землеустрої; - студенти повинні засвоїти об’єкти земельних правовідносин та визначення видів і форм землеустрою; - визначати земельні правовідносини за чинним Земельним кодексом України. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні отримати навички в проведенні дослідницької діяльності, навчитися проводити авторські дослідження, зокрема, в частині збору інформації, її систематизації та відтворенні в цифровій формі..
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування такими курсами як: «Вища геодезія», «Основи землевпорядкування та кадастру» «Математична обробка геодезичних даних», «Дистанційне зондування Землі» та «Земельного права». 2. Вміти працювати з технічною документацією по землеустрою в правовому режимі 3. Володіти елементарними навичками проведення геодезичних вимірів земельних ділянок в натурі та занесення цих вимірів в електронний реєстр.
Зміст навчальної дисципліни
Курс „Нормативно-технічне забезпечення діяльності” формує у студентів знання про об’єкти земельних правовідносин, правовий режим землі як основного національного багатства. Стандартизація та нормування у землеустрої як навчальна дисципліна забезпечує студентів знаннями у галузі стандартизації, уміннями та навичками, необхідними для виконання завдань для досягнення оптимального ступеня впорядкування раціонального використання земельних ресурсів, охорони земель та навколишнього природного середовища, володіння інформацією про стан земельних ресурсів та довкілля, прийняття правильних проектних і управлінських рішень. Землевпорядні дії здійснюються в певному порядку і послідовності, мають встановлений законом порядок, який включає підготовчі роботи, складання, розгляд і затвердження проекту, перенесення його в натуру, оформлення і видачу документів, авторський нагляд. Складання проектів землеустрою посідає тут ключове місце. Це найбільш трудомістка, складна і відповідальна робота, оскільки проект організації території визначає правовий режим та напрями використання
Рекомендована та необхідна література
1. Андрейцев В. І. Земельно право і законодавство суверенної України. Актуальні проблеми практичної теорії. – 2-ге вид., випр.. – К.: Знання, 2007. – 445 с. 2. Андрейцев В. І. Право екологічної безпеки. Навч. та наук.-практ. посіб. – К.: Знання-Прес, 2002. – 332 с. 3. Дейвіс К. Право Європейського Союзу. Пер з 2-го англ.. вид. – К.: Знання, 2005. – 406 с. 4. Закон України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, №1952-IV від 01.07.2004 р. 5. Закон України „Про землеустрій” // Земельне законодавство України: Зб. нормат.-прав. актів. – К.: Істина, 2004. – 320 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів для одержання заліку обов’язково повторне вивчення курсу. За роботи, що подані невчасно відмінусовується по 2 бали за кожен день відтермінування. У випадку відсутності студента з поважних причин відпрацювання та перездачі МКР здійснюються у відповідності до „Положення про порядок оцінювання знань студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу” від 31 жовтня 2010 року.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами усних відповідей на семінарських заняттях, написання письмових контрольних робіт, іспиту. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: • знання (1.1–1.4 – 30 балів); • уміння (2.1–2.4 – 20 балів); • комунікація (3.1 – 40 балів); • автономність та відповідальність (4.1 – 10 балів). Обов’язковим для заліку є виступ студентів із двома рефератами на семінарі (min).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Володимирівна Дудун
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет