Фольклор і масова культура

Освітня програма: Фольклористика, міжкультурна комунікація, іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фольклор і масова культура
Код дисципліни
ОК 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості наукового дослідження в галузі філології (фольклористики) ПРН5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня. ПРН12. Дотримуватися правил академічної доброчесності ПРН 17. Планувати, організовувати, здійснювати і презентувати дослідження та інноваційні розробки у фольклористиці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
«Фольклор і масова культура» передбачають успішне опанування таких курсів: «Усна народна творчість», «Фольклор медіапростору та соціальних мереж», «Суб’єктно-образна система фольклору», «Поетика фольклору».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни «Фольклор і масова культура» полягає в необхідності формування у студентів знань про проблеми взаємозв’язку фольклору з масовою культурою, їх особливих властивостей взаємовпливу, функціонального навантаження, способів та умов функціонування.
Рекомендована та необхідна література
1. Сторі Д. Теорія культури та масова культура. Вступний курс. Київ: Акта, 2005. 357 с. 2. Яранцева Н.А. Преемственность и взаимодействие культур в художественной жизни общества. Київ: Наукова думка, 1990. 157 с. 3. The Cultural Studies Reader. Ed. Simon During. – 2nded. London: Routledge1999. – 517 p. 4. Просандеєва Л. Масова культура в контексті соціальної культури. Вісник Книжкової палати. Вип. № 4, 2003, С. 38 – 41. 5. Arnold M. Culture and Anarchy. – London: Cambridge University Press, 1960. 232 p. 6. Johnson S. Everything Bad Is Good for You: How Today’s Popular Culture Is Actually Making Us Smarter - Riverhead. 2005. 250 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій, семінарів, практичних, а також контроль у формі модульних робіт. Передбачається також самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем чотирьох змістових модулів, активності студента на занятті та повнота усної відповіді на питання. Максимальна кількість балів, що може отримати студент, в разі старанної роботи на семінарських заняттях та успішного виконання усіх поточних контрольних робіт – 60 балів. Підсумкове оцінювання здійснюється у формі письмового іспиту. Максимум – 40 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології