Науковий образ світу
Освітня програма: Переклад з французької та з англійської мов
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ННД.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
В результаті вивчення попередніх навчальних дисциплін у студента мають бути елементарні уявлення про загальні властивості та закономірності природи, що оточує людину. У результаті вивчання навчальної дисципліни студент повинен: Знати 1.1. основні етапи розвитку науки та відповідні історичні наукові картини світу; 1.2. основні напрямки сучасної наукової революції; 1.3. світоглядні наслідки сучасних фізичних, космологічних, біологічних концепцій. Вміти 2.1. розрізняти наукові, ненаукові та позанаукові образи світу; 2.2. користуватися сучасною науковою та філософською термінологією щодо загального опису природного світу; 2.3. використовувати загальнотеоретичні та методологічні принципи у науковій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Метою викладання дисципліни є здобуття студентами базових знань щодо становлення та розвитку наукової картини світу. Дисципліна “Науковий образ світу”, як і інші загальнотеоретичні дисципліни повинна виконувати основну загальновиховну і розвиваючу функцію, яка полягає у формуванні наукового світогляду студента та розвитку у нього сучасних форм теоретичного мислення та здатності аналізувати природні явища. Дисципліна складається з однієї змістової частини, форма заключного контролю — залік.
Рекомендована та необхідна література
1. М. В. Висоцький, I. С. Коломiєць, В. В. Нiконова, О. В. Пилиповський, Є. А. Слюсар Практикум з курсу «Науковий образ свiту» Посiбник для викладачiв i студентiв — К. 2021. — 200 с. 2. С.М.Єжов. «Науковий образ свiту» Навчальний посiбник для викладачiв i студентiв — К. 2017. — 126 с. 3. В. Ніконова. Довідник з курсу «Науковий образ світу». — Київ: 2018. – 56 с. 4. Хокiнг С. Найкоротша iсторiя часу / С. Хокiнг, Л. Млодiнов; пер. з англ. I. Андрущенко. — Х.: 2016. — 160 с. 5. Хокiнг С. Великий замисел / С. Хокiнг, Л. Млодiнов; пер. з англ. М. Климчук. — Х.: 2018. — 208 с. 6. Тайсон, Н. Д. Астрофiзика для тих, хто цiнує час / Нiл Деґрасс Тайсон; пер. з англ. — К.: КМ-Букс, 2018. — 200 с. 7. Каку, М. Фiзика майбутнього / Мiтiо Каку; пер. з англ. — 4-е изд. — Лiтопис, 2013. — 432 с. 8. Ґальфар, К. Всесвiт на долонi. Подорож крiзь простiр, час та за їхнi межi / Кристоф Ґальфар; пер. з англ.Т. Цимбал. — Yakaboo Publishing, 2017. — 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістового модуля. Критерії та форми оцінювання студентів: 1) Поточні тести (6 на модуль) – 42 бали / 72 бали за модуль (7 балів / 12 балів за один тест) 2) Презентація (1 на модуль) – 8 балів / 12 балів за модуль Модульна контрольна (тест) (1 на модуль) – 10 балів / 16 балів за тест. Підсумковою заліковою оцінкою є сума оцінок за РН(Д) (максимум 84 бали) та оцінки за модульну контрольну роботу (максимум 16 балів) і становить максимум 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Михайленко
Олексій
Володимирович
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій
Інститут високих технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій