Багатосеместрова дисципліна «Англійська мова в міжкультурній комунікаціїї» (5-7 семестри)

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Багатосеместрова дисципліна «Англійська мова в міжкультурній комунікаціїї» (5-7 семестри)
Код дисципліни
ВК 1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
15
Результати навчання
ПРН 26.1.Володіє іноземною мовою у сфері міжкультурної комунікації (рівень С1). Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати рівень володіння іноземною мовою – B1+ / B2; вміти розуміти основні ідеї тексту як на конкретну, так і на абстрактну тему, у тому числі й дискусії за своїм фахом; спілкуватися з носіями мови з таким ступенем швидкості та спонтанності, який не завдає труднощів жодній із сторін; чітко, детально висловлюватись з широкого кола тем, виражати свою думку щодо певної проблеми, наводячи різноманітні аргументи за і проти.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна націлена на розвиток англомовної комунікативної компетентності для здійснення ефективної міжкультурної комунікації. Курс складається з 6-ти змістових модулів. Модуль 1 розглядає основні поняття міжкультурної комунікації, аналізуючи ситуації професійного та академічного спілкування. Модуль 2 зосереджується на важливості врахування культурних особливостей та традицій під час проведення усної міжкультурної комунікації. Модуль 3 сфокусований на створенні, оформленні та представленні презентації, а також на веденні письмового спілкування з урахуванням культурних традицій. Модуль 4 розвиває вміння планувати та проводити міжнародну зустріч. Модуль 5 присвячений розвитку вміння використовувати науковий стиль в міжкультурному спілкуванні, а модуль 6 вчить мистецтву аргументації. Під час кожного семестру передбачено 2 змістові модулі та 2 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна у V семестрі заліком, VІ та VІI семестрах – іспитом.
Рекомендована та необхідна література
1. Martin Hewings & Craig Thaine. Cambridge Academic English. An integrated skills course for EAP. — Cambridge, 2016. 2. Гордєєва А.Й. English Syntax. A Simple Sentence: Посібник з граматики. - К: Ліра-К, 2017. 3. Яхонтова Т. В. Основи англомовного наукового письма: Навч. посібник для студентів, аспірантів і науковців. - Вид. 2-ге. - Львів: ПАІС, 2003. 4. M. Foley, D. Hall. My Grammar Lab. Advanced— Harlow: Pearson Education Limited, 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Kурс викладається на основі комунікативний підходу до навчання іноземних мов з використанням таких форм та методів навчання, як рольова та ділова гра, навчання у співпраці, метод кейсів та метод проектів та завершується іспитом. У завершальному семестрі курсу основними видами роботи, які оцінюються упродовж семестру, є: відповіді на практичних заняттях, підготовка проєктів, написання модульної контрольної роботи та есе. За виконання передбачених видів робіт студент може набрати максимально 60 балів та мінімально 36 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою. і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум - 60 балів, мінімум - 36 балів) та балів підсумкового оцінювання у формі іспиту (максимум - 40 балів, мінімум – 24 бали). Семестровий контроль спрямований на оцінювання відповідей на практичних заняттях (22 бали), підготовки проєктів (10 балів), написання модульної контрольної роботи (20 балів) та есе (8 балів). Іспит проводиться в письмово-усній формі, екзаменаційний білет складається із двох завдань: 1 питання – письмове завдання (30 балів), 2 питання – читання тексту та бесіда за прочитаним (10 балів). Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Англійська мова