Проектне моделювання змісту та технологій навчання англійської мови у СПШПТ
Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури та іноземної мови в старшій профільній шко
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Проектне моделювання змісту та технологій навчання англійської мови у СПШПТ
Код дисципліни
ВБ 2. 2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 16.2. Знати та застосовувати сучасні технології навчання англійської мови у СПШПТ, володіти методологією розроблення та упровадження інноваційних технологій навчання англійської мови у СПШПТ.
ПРН Ав. 1. Здатність адаптуватись до нових ситуацій та умов освітнього процесу, приймати рішення в ситуаціях навчального процесу.
ПРН Ав. 5. Готовність організовувати та управляти процесом навчання мов і літератур у старшій профільній школі.
ПРН К.1. Здатність користуватися українською та англійською мовами в ситуаціях професійної взаємодії.
Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення курсу студенти повинні опанувати такі дисципліни: методика навчання іноземної мови в школі, педагогіка, психологія та педагогічна майстерність (старша, вища школа); знати сучасні методики навчання іноземної мови; сучасні підходи до викладання іноземних мов у школі на підставі передового українського й міжнародного досвіду, ефективних методів й освітніх технологій; державний стандарт, навчальні програми та практичні шляхи їхньої реалізації в різних видах урочної та позаурочної діяльності в середній профільній школі академічного типу; вміти планувати, організувати навчальний процес у школі, реалізувати професійно-практичні засади навчання іноземної мови, керувати пізнавальною діяльністю учнів, складати календарний план навчання англійської мови в профільній школі; на його основі розробити конспекти уроків вивчення окремої теми; проводити уроки та їх фрагменти; аналізувати проведені заняття; здійснювати педагогічний супровід та підготовку до майбутньої професії.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни: забезпечити основи методичної підготовки магістрантів до реалізації функцій вчителя англійської мови старшої профільної школи практичного типу, ознайомити магістрантів із сучасними підходами до проєктування і моделювання навчання англійської мови, сформувати компетентність з організації змісту і створення технологій навчання іноземної мови з урахуванням професійного вибору школярів.
Анотація. Дисципліна передбачає формування компетентності магістрантів із діяльності проєктування і моделювання процесу навчання англійської мови у старшій профільній школі практичного типу. Магістранти опановують теоретичні засади організації змісту навчання англійської мови у школі практичного типу, діяльності моделювання і проєктування, прогнозування результатів навчання англійської мови, добору навчальних матеріалів, створення навчальної технології та її адаптації до професійного вибору школярів.
Рекомендована та необхідна література
1. Арванітопуло Е. Г. Проектна методика навчання англійської мови на старшому ступені ліцею: дис. … канд. пед. наук: 13.00.02 / Арванітопуло Елла Георгіївна. – К., 2016. – 289 с.
2. Дубко І. В. Метод проектів у навчанні учнів основної школи письма німецькою мовою після англійської: дис. … канд. пед. наук: 13.00.02 / Дубко Ірина Володимирівна. – К., 2019. – 284 с.
3. Кіршова О. В. Методика підготовки магістрантів створювати професійно орієнтовані проекти на основі німецькомовних текстів: автореф. дис. … на здобуття ступеню канд. пед. наук: спец. 13.00.02 «Теорія та методика навчання: германські мови» / О. В. Кіршова. – К., 2008. – 26 с.
4. Тітова В. В. Модульно-проектна методика навчання англійської мови студентів вищих технічних закладів освіти: автореф. дис. … на здобуття ступеню канд. пед. наук: спец. 13.00.02 «Теорія та методика навчання: германські мови» / В. В. Тітова. – К., 2001. – 16 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми навчання: лекції, практичні заняття, самостійна робота; а також такі методи навчання: проєктне навчання, проблемні лекції, дискусія, моделювання, навчальна бесіда, мультимедійні технології навчання.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову підсумкову оцінку формують бали, отримані студентом упродовж семестру, та бали, отримані на іспиті. Максимальний розподіл здійснюється за таким алгоритмом: 60 балів (60%) – семестровий контроль і 40 балів (40%) – іспит). Семестрове оцінювання здійснюється за такими формами: відповідь на практичному занятті, модульна контрольна робота, підготовка і презентація проєкту. Іспит проводиться у формі письмової роботи (екзаменаційний білет складається з 4 питань – 2 теоретичні питання та 2 практичні завдання, кожне з яких оцінюється в 10 балів максимум) за результатами навчання: РН1.1-1.8, 2.1 – 2.4, 4.1 (40/24 бали).
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Григорівна
Смовженко
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Наталія
Володимирівна
Сорокіна
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології