Німецька мова у міжкультурній комунікації (5-й семестр)

Освітня програма: Переклад з німецької та англійської мов

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Німецька мова у міжкультурній комунікації (5-й семестр)
Код дисципліни
ДВС.2.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (німецькою та англійською) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди німецької та англійської мов, описувати соціолінгвальну ситуацію. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною і німецькою мовами. ПРН 14. Використовувати німецьку мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН 27.1 Володіти сучасними варіантами та регістрами німецької та англійської мов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти німецькою мовою на рівні В1, мати базові теоретичні знання з дисциплін “Порівняльна лексикологія”, “Практика письмового та усного перекладу”.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Німецька мова в аспекті міжкультурної комунікації» є складовою частиною освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо- кваліфікаційним рівнем «бакалавр». Дана навчальна дисципліна є дисципліною вибору студентів і належить до циклу професійної та практичної підготовки Навчального плану підготовки фахівців з вищою освітою денної форми навчання в межах спеціалізації “Переклад у міжкультурній комунікації”. Викладається у 5 і 6 семестрах в обсязі – 240 год., зокрема: практичні (аудиторні) заняття - 114 год., самостійна робота – 126 год. У викладанні дисципліни передбачено 6 змістових модулі. Завершується дисципліна підсумковою контрольною роботою. Навчальна дисципліна передбачає розвиток набутих навичок і вмінь усіх видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письма). Програма передбачає комплексно-аспектне викладання німецької мови, у ході якого усі аспекти мови вивчаються паралельно. Так, у процесі розвитку граматичних навичок відбувається закріплення навичок орфографії і техніки письма, а в процесі розвитку вмінь говоріння – оволодіння студентами фонетичними, лексичними і граматичними нормами німецької мови. Навчання мови відбувається на матеріалах побутової та загальнопізнавальної тематики, а також країнознавчого і культурологічного характера. На третьому році навчання пріоритетною метою курсу іноземної мови є формування іншомовної комунікативної компетенції.
Рекомендована та необхідна література
Michaela Perlmann-Balme, Susanne Schwalb, Dörte Weers. Em Abschlusskurs. – Hueber Verlag, 2001. ● Michaela Perlmann-Balme, Susanne Schwalb, Dörte Weers. Em Hauptkurs. – Hueber Verlag, 2007. ● Hall K., Scheiner B. Übungsgrammatik für Fortgeschrittene. Deutsch als Fremdsprache. – Max Hueber Verlag, 2006. ● Hamann E., Magosch C., Mempel C., Vondran B., Zabel R., Altmayer C. Mitreden. Diskursive Landeskunde für Deutsch als Zweit- und Fremdsprache Lehrerbuch mit Kopiervorlagen. – Klett Verlag, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.2), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1 - 2.5), (комунікація 3.1-3.3), (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарах, бліц-опитування, тести:– 25/45 балів. 2. Презентація: – 11/15 балів. (10 балів за підготовку + 5 балів за захист).
Мова викладання
Німецька

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра германської філології та перекладу
Навчально-науковий інститут філології