Релігійний фундаменталізм та екстремізм

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2018

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Релігійний фундаменталізм та екстремізм
Код дисципліни
ВБ 6.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
-
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні напрямки дисциплінарізації академічного релігієзнавства; основні характеристики релігійних вчень сучасних релігій світу; основні релігієзнавчі методи, принципи та підходи до розв’язання міждисциплінарних завдань; історію релігії, її основні етапи, а також типологію та історичні форми релігійних традицій. 2. Вміти застосовувати інноваційні підходи при дослідженні феномену релігії; знаходити нові джерела та формулювати дослідницькі проблеми у предметному полі релігієзнавства; визначати морально-етичних аспектів досліджень. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження з використанням сучасних інформаційних і комунікаційних технологій, опрацювання фахової літератури іноземною мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Релігійний фундаменталізм та екстремізм» знайомить студентів із особливостями функціонування релігійного фактору та конфесійних структур у формуванні внутрішньо-політичних стратегій розвитку країн та легітимізації діяльності політичних еліт усіх рівнів. Визначається важливість моніторингу, аналізу та системного вивчення трансформаційних процесів, які відбуваються в релігійних традиція, державно-конфесійних відносинах та поширенні соціально-політичних факторів на оновлення стратегій впливу релігій на соціально значущі події. Формується компетентність надавати обґрунтовані висновки щодо врахування впливів релігійного фактору у політичній, економічній, соціальній сферах буття, з прогностичних позицій аналізувати участь релігійних організацій у соціально–значущих процесах. Розглядається та аналізується природа релігійно-політичних рухів та об’єднань.
Рекомендована та необхідна література
1. Антипенко В. Визначення відповідальності за терроризм // Право України.- 2003.- № 5.- С. 145-148. 2. Бахтєєв Б. Про тероризм і тоталітаризм// Сучасність.- 2003.- № 10.- С. 61-69. 3. Богомолов О. Політичний іслам: [Екстремізм, фундаменталізм, тероризм]// Політика і час.- 2003.- № 12.- С.52-60. 4. Бондаренко В. Релігія і політика // Релігійна свобода: історичне підгрунтя, правові основи і реалії сьогодення: наук. щорічник.- К., 1998. – С.32-35.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Зоя Володимирівна Швед
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет