Літературознавчі студії і наукова робота

Освітня програма: "Зарубіжна література та англійська мова: теорія та методика навчання"

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Літературознавчі студії і наукова робота
Код дисципліни
ОК 18.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1, ПРН 4, ПРН 11, ПРН 13, ПРН 24, ПРН 27. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна теоретична підготовка, здобута в межах бакалаврських та магістерської освітніх програм. Успішне опанування попередніх літературознавчих дисциплін освітньої програми. Вміння застосувати різні методології до аналізу художнього тексту. Вільне володіння базовими літературознавчими концептами, необхідними для здійснення літературознавчої аналітики.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам знання та вміння, що створюють необхідне організаційне підґрунтя для здійснення фахової науково-дослідницької роботи, її презентації науковій спільноті. Дисципліна знайомить студентів з проблемами методології сучасного літературознавства, особливостями організації наукової роботи, основними етапами проведення літературознавчого дослідження з обов’язковим методичним компонентом. У фокусі курсу – знайомство з різними можливостями підходу до тексту, вивчення основних дослідних та інтерпретаційних практик, пошук методу, найбільш адекватного для кожного конкретного випадку дослідження. Студенти опановують навичками самостійної дослідницької роботи з теоретико-літературними, історико-літературними та літературно-критичними джерелами: статтями, монографіями, підручниками, енциклопедіями тощо. У курсі також розглядаються основи інтелектуальної власності та норми академічної доброчесності, сформульовані в Етичному кодексі університетської спільноти.
Рекомендована та необхідна література
Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. / І. Добронравова, О. Руденко, Л. Сидоренко та ін. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018. http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/Methodol.pdf Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів / за ред. А. Конверського. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. Література. Теорія. Методологія. К.: Києво-Могилянська академія, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачені такі навчальні заходи, як усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях, презентація індивідуальних проєктів, бліц-опитування, тести. Заплановані наступні методи викладання: лекція, семінар, індивідуальні проєкти, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – залік. Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного контролю і не передбачає додаткових заходів підсумкового оцінювання. Форми поточного контролю охоплюють роботу на семінарах: усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях (max 15/min 9 балів), презентацію індивідуальних проєктів (max 15/min 11 балів) та написання підсумкової контрольної роботи (max 20/min 12 балів). Сумарно форми підсумкового контролю становлять max 100/min 60 балів. Студентам, які за семестр не набрали min 60 балів, необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт та тесту. Підсумкове оцінювання результатів навчання здійснюється за єдиною 100-бальною шкалою. Застосовується шкала відповідності з оцінками: Зараховано: 60-100; Не зараховано: 0-59.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології