Основи екології й безпеки життєдіяльності

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Основи екології й безпеки життєдіяльності
Код дисципліни
ОК.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1 Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 4 Організовувати процес навчання і самоосвіти. ПРН 12 Презентувати власний погляд у відкритих дискусіях з релігієзнавчої проблематики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – основні життєві форми організмів. 2. Вміти – здійснювати аналіз й інтерпретацію результатів досліджень. 3. Володіти елементарними навичками – роботи з довідковою літературою та представленням інформації. Володіти українською мовою на базовому рівні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є складовою циклу фундаментальної, гуманітарної та загальноекономічної підготовки фахівців. Введення до навчального плану даної дисципліни рекомендовано Науково-методичною радою університету оскільки екологізація всіх сфер діяльності людини є загально визнаним пріоритетом держав і міжнародних інституцій в галузі вищої освіти. Предметом сучасної екології є взаємовідносини організмів із довкіллям та структурно-функціональна організація надорганізмових систем (популяцій, угруповань, екосистем, біосфери), механізми підтримання їх стійкості у просторі й часі. Дисципліна є науковою основою всієї природоохоронної роботи, а також невід’ємною складовою екологічного менеджменту, екологічного прогнозування, оптимізації тих чи інших форм господарської, соціальної чи іншої діяльності людини в сучасному та історичному аспекті.
Рекомендована та необхідна література
1. Сафранов Т.А. Еколого-економічні основи природокористування: навчальний посібник / Т.А. Сафранов, О.Р. Губанова, Д.В. Лукашов. - Львів: "Новий світ-2000", 2013 - 350 с. 2. Гандзюра В.П. Екологія: Навчальний посібник. Видання 3-е, перероблене і доповнене / В.П. Гандзюра– К.: ТОВ «Сталь», 2012. – 345 с. 3. Білявський Г.О. Екологія (теорія та практикум)./ Білявський Г.О., Бутченко Л.І. – К.: Лібра, 2006.-368с. 4. Лукашов Д.В. Безпека життєдіяльності: Курс лекцій для студентів біологічних факультетів. – К., 2004. – 180 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Для студентів, які набрали сумарно менше ніж 60 балів, для одержання заліку обов’язково необхідно скласти матеріал (не пізніше як за тиждень до завершення курсу) за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання поточних контрольних робіт, усних відповідей і виконання самостійних письмових завдань.
Мова викладання
українська