Сучасна логіка

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Сучасна логіка
Код дисципліни
ОК.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань державною та іноземною мовами усно і письмово, використовувати мови для ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 4. Організовувати процес навчання і самоосвіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати предмет та метод логіки; основні етапи розвитку логічного знання; основи логіко-семіотичного аналізу мови; табличне визначення логічних сполучників; основні формально-логічні закони; види міркувань. 2. Вміти виявляти логічну форму міркування за допомоги методу формалізації; будувати міркування відповідно до законів і правил логіки; знаходити помилки в текстах, пов’язаних з їхнім порушенням. 3. Володіти елементарними навичками роботи з фаховою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Сучасна логіка» знайомить студентів з періодами розвитку сучасної логіки, характерними ознаками класичної та некласичної логіки, специфікою побудови логічних теорій на семантичному та синтаксичному рівнях. Розглядаються мови класичної логіки висловлювань, класичної логіки предикатів, модальної логіки. З’ясовуються семантичні методи класичної пропозиційної логіки (таблиці істинності, аналітичні таблиці), синтаксичні побудови класичної пропозиційної логіки (аксіоматичне числення, натуральне числення). Визначається семантична побудова класичної логіки предикатів, тризначної та чотиризначної логік Я.Лукасевича, алетичної модальної логіки. Розглядається специфіка практичних міркувань.
Рекомендована та необхідна література
1. Алексюк І.А. Логіка. – К., 2017. 2. Конверський А.Є. Логіка (традиційна та сучасна). – К., 2008. 3. Конверський А.Є. Сучасна логіка (класична та некласична). 2-ге вид. перероб. та доп. – К., 2017. 4. Хоменко І.В. Логіка – юристам. – К., 1997.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з теоретичного блоку та практичного завдання, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет
Кафедра логіки
Філософський факультет