Історія України

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія України
Код дисципліни
ОК.29
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 22. Використовувати знання з історії України та країнознавства для організації успішної комунікації українською мовою та адекватного перекладу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати українську мову на рівні, достатньому для слухання лекцій, та мати навички аналізу, вміти висловлювати та обґрунтовувати власну думку.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування системного уявлення студентів про провідні, визначальні тенденції розвитку української історії, що має сприяти їх кращій орієнтації в умовах суспільного буття, адаптації до життя і навчання в Україні, українського способу життя. Дисципліна знайомить студентів-іноземців з основними засадами історії України, звичаями та традиціями українського народу, інших народів, що мешкають в Україні; містить аналіз основних етапів минулого України, її політичної історії, внеску в наукову, культурну й мистецьку скарбницю людства; спрямована на вивчення витоків української нації та її місця у розвитку всесвітньої історії, цивілізаційних процесів у різні періоди та визначення місця України в світовій співдружності, перспектив у майбутньому; знайомить з історією, культурою, звичаями, традиціями та менталітетом країни.
Рекомендована та необхідна література
1. Бойко О. Д. Історія України: Посібник. – К., 2012. 2. Грицак Я. Нарис історії України: формування модерної української нації ХІХ – ХХ ст. – К., 1996. 3. Грицак Я. Подолати Минуле. Глобальна історія України. Київ: Портал, 2022. 4. 4. Аркас М. Історія україни-Руси. 2020
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальні заходи: Лекції, практичні заняття, самостійна робота. Методи викладання: інформаційно-повідомлювальний метод, метод проблемного викладу. Самостійна робота з інтернет-джерелами. Метод презентації як роботи з інфомаційними джерелами. Частково-пошуковий метод, метод проблемної ситуації, комунікативні та інтерактивні методи (бесіди, опитування, навчальні дискусії тощо).
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: Усна відповідь, участь в обговоренні, підготовка рефератів, презентацій, опитування, контрольні та модульні роботи, залік. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Інна Миколаївна Мороз
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра історії світового українства
Історичний факультет