Лексикологія турецької мови

Освітня програма: Турецька мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Лексикологія турецької мови
Код дисципліни
ННД.09.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати теоретичні основи загального мовознавства, характеристику історичного розвитку турецької мови, граматику турецької мови на рівні А1-2. 2. Уміти здійснювати комунікацію турецькою мовою на рівні А1-2; опрацьовувати іншомовні джерела, зокрема турецькомовні; опановувати нову інформацію у межах дисципліни; аналізувати лексичних склад першої тюркської мови з подальшим його використанням у мовному узусі; характеризувати і оцінювати мовні явища у контексті різних жанрів; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби. 3. Володітиелементарними навичками роботи зі словниками; проведення робіт наукового характеру; систематизації отриманих з різних фахових джерел даних; критичного ставлення до аналізованих явищ; використання іншомовних ресурсів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Лексикологія турецької мови» є складовою частиною Комплексної дисципліни Загальнотеоретичний курс турецької мови (Частина 1) та належить до переліку обов’язкових дисциплін, що викладається у ІV семестрі бакалаврату – відповідно до навчального плану освітньо-наукової програми «Турецька мова і література та переклад, англійська мова)». У межах пропонованої дисципліни формуються навички спрямовані на вивчення лексичного багатства мови: групування слів за значенням, стилістична різноманітність слів турецької мови, походження лексичної одиниці, час створення. Формуються вміння використовувати отримані фундаментальні знання з лексикології для проведення власних наукових розвідок і написання відповідної роботи на задану тему. Заняття проводяться у вигляді лекційних та семінарських занять. Завершується дисципліна у ІV семестрі захистом курсової роботи.
Рекомендована та необхідна література
1. Мініахметова Е.Х. Арготична лексика в турецькій мові, Ученые записки Таврического национального университета им. В. И. Вернадского. Сер.: Филология. Социальные коммуникации. 2010. Т. 23 (62). № 3. С. 107-113. 2. Мініахметова Е.Х. Омоніми у турецькій мові, Ученые записки Таврического национального университета им. В.И. Вернадского. Сер.: Филология. 2007. Т. 20 (59). № 5. С. 206-214. 3. Покровська І.Л. Джерела виникнення синонімії у сучасній турецькій мові Українська орієнталістика. 2007/2008. Вип. 2/3. С. 16-19. 4. Покровська І.Л. Критерії класифікації фразеологізмів у сучасній турецькій мові, Сходознавство. 2007. № 38. С. 114-118.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекційних і семінарських занять; усні відповіді на семінарах; бліц-опитування; творче завдання; модульні контрольні роботи; підготовка і захист курсової роботи.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 30% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки, що складає 70% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь на семінарських: 12 - 20 балів. 2. Доповнення, участь у дискусії: 2 - 4 бали. 3. Бліц-опитування: 5 - 10 балів. 4. Модульна контрольна робота №1: 12 - 20 балів. 5. Модульна контрольна робота №2: 12 - 20 балів. 6. Дослідницька робота/творче завдання: 3 - 6 балів. 7. Захист курсової роботи: 14 - 20 балів. 8. Рецензія: 3 - 5 балів. 9. Презентація: 11 - 15 балів.
Мова викладання
Українська, турецька

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Миколайович Підвойний
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології