Методологія наукових досліджень з кримськотатарської мови і літератури

Освітня програма: Кримськотатарська філологія, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія наукових досліджень з кримськотатарської мови і літератури
Код дисципліни
ОК.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в кримськотатарській філології. ПРН7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрямки і школи в лінгвістиці. ПРН8. Оцінювати історичні надбання та новітні досягнення літературознавства. ПРН9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти кримськотатарської філології. ПРН11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - кримськотатарську мову на рівні, достатньому для аналізу інформації стосовно наукових досліджень; - наукову термінологію кримськотатарської мови та літератури; - науково-методологічної бази та термінології сучасної кримськотатарської мови. Вміти: - читати і аналізувати наукові тексти кримськотатарською мовою; - аналізувати літературні твори. Володіти елементарними навичками: - планування, організації і проведення наукових досліджень у галузях кримськотатарської мови та літератури; - проведення власної наукової діяльності; - орієнтації у освітянському просторі України.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Методологія наукових досліджень з кримськотатарської мови і літератури» є базовою навчальною дисципліною, якою передбачено підготовку викладачів кримськотатарської мови і літератури, стимулювання науково-методичної діяльності магістрантів, вдосконалення рівня педагогічної освіти. Дисципліна передбачає формування в студентів теоретичних підходів до методології наукових досліджень з кримськотатарської мови і літератури, реалізації сучасних принципів організації наукових досліджень з іноземних мов, закономірностей та особливостей процесу організації наукових досліджень з кримськотатарської мови і літератури та перекладознавства, цілей, змісту, методів та засобів навчання; вироблення навичок та вмінь, необхідних для планування, організації і проведення наукових досліджень у галузі кримськотатарського мовознавства, літературознавства та перекладознавства.
Рекомендована та необхідна література
1. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення. – Введ. 23.02.95. – K.: Держстандарт України, 1995. – 38 с. 2. Основи методології та організації наукових досліджень: навчальний посібник для студентів, курсантів, аспірантів, ад'юнктів: рек. МОНУ/ А.Є. Конверський, В.І.Лубський, Т.Г. Горбаченко, В.А. Бугров; за ред. А. Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 352 с. 3. Пилипчук М. І. Основи наукових досліджень / М. І.Пилипчук, А. С. Григорєв. – К. : Знання, 2007. – 270 с. 4. Спіцин Є.С. Методика організації науково-дослідної роботи студентів у вищому навчальному закладі освіти / Є.С. Спіцин. – К.: Либідь, 2003. – 206 с. Цехмістрова Г.С. Основи наукових досліджень : Навчальний посібник /Г.С. Цехмістрова. ‒ Київ: Видавничий Дім «Слово», 2003. – 240 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття; семінарські заняття; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Робота на семінарських заняттях (усна відповідь, робота з текстовими корпусами, доповіді): 15 - 30 балів. 2. Робота на лекційних заняттях: 15 - 30 балів. 3. Модульна контрольна робота №1: 8 - 10 балів. 4. Модульна контрольна робота №2: 8 - 10 балів. 5. Підсумкова контрольна робота: 14 - 20 балів.
Мова викладання
Кримськотатарська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Абібула Шевкійович Сеїт-Джеліль
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології