Дипломатична служба та право зовнішніх зносин

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Дипломатична служба та право зовнішніх зносин
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати природу міжнародних комунікацій, різних форматів міжнародного співробітництва, проблем розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. Готувати аналітичні довідки та звіти про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, а також інші дипломатичні документи. Проводити діяльність у дипломатичній та інших суміжних до міжнародного співробітництва сферах. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань. Професійно відстоювати інтереси України у різних сферах міжнародних відносин.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати загальні знання з історії міжнародних відносин та історії України зокрема. 2. Вміти аналізувати динаміку міждержавних дипломатичних взаємодій. 3. Володіти елементарними навичками політичного аналізу, аналізу міжнародних ситуацій та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
1. Дипломатія як інститут та інструмент зовнішньої політики держави. Дипломатичне і консульське право 2. Правові засади функціонування та організаційна структура дипломатичної служби України 3. Правове регулювання, специфіка підготовки та роботи дипломатичних кадрів. 4. Особливості організації сучасних дипломатичних служб держав світу
Рекомендована та необхідна література
1. Гуменюк Б.І. Дипломатична та консульська служба: правове регулювання. – К., «Либідь», 2007. 2. Гуменюк Б.І. Основи дипломатичної та консульської служби. – К., 2004. 3. Гуменюк Б.І., Щерба О.В. Сучасна дипломатична служба. – К., 2001. 4. Репецький В. Дипломатичне і консульське право. – Підручник. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2006. 5. Українська дипломатична енциклопедія . У 5-х томах. – Харків «Фоліо», 2013. 6. Фельтхэм Р.Дж. Настольная книга дипломата. – Минск: «Новое знание», 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 35 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 13 балів. 3.Модульна контрольна робота: до 12 балів. 4. Письмовий іспит: до 40 балів.
Мова викладання
Українська