Теорія та практика сучасної дипломатії

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Теорія та практика сучасної дипломатії
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики та дипломатії держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії. Розробляти та реалізовувати проекти прикладних досліджень міжнародних відносин, світової політики, зовнішньої політики та дипломатії окремих держав. Брати участь у професійних дискусіях у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точки зору, доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем. Професійно відстоювати інтереси України у різних сферах міжнародних відносин.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати загальні знання з історії міжнародних відносин та історії України зокрема. 2. Вміти аналізувати динаміку міждержавних дипломатичних взаємодій. 3. Володіти елементарними навичками політичного аналізу, аналізу міжнародних ситуацій та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 1. Актуальні проблеми теорії і практики сучасної дипломатії в контексті трансформації міжнародних відносин. 2. Тенденції сучасної дипломатії 3. Зміни в інформаційно-комунікаційних технологіях та сучасна дипломатична практика. Змістовий модуль 2 4. Специфіка сучасної дипломатичної роботи 5. Методи та засоби дипломатичної комунікації 6. Особливості щоденної роботи дипломатичного агента. Практичний вимір інформаційно-аналітичної роботи дипломата.
Рекомендована та необхідна література
1. Гуменюк А., Ковтун О., Шинкаренко Т. Мова дипломатичних документів. К., 2010. 2. Гуменюк Б.І. Дипломатична та консульська служба: правове регулювання. – К., 2007. 3. Гуменюк Б.І. Основи дипломатичної та консульської служби. – К., 1998. 4. Гуменюк Б.І., Щерба О.В. Сучасна дипломатична служба. – К., 2001. 5. Репецький В. Дипломатичне і консульське право. – Львів, 2002. 6. Сардачук П.Д., Кулик О.П. Дипломатичне представництво: організація і форми роботи. – К., 2001. 7. Українська дипломатична енциклопедія . У 5-ти томах. - К., 2013. 8. Фельтхэм Р.Дж. Настольная книга дипломата. – Минск, 2000. 9. Шевчук С.В. Українське ділове мовлення. - К., 2000 10. Шинкаренко Т.І. Дипломатичний протокол та етикет. – К., 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусія
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, участь у дискусії, презентація: до 35 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи: до 13 балів. 3.Модульна контрольна робота: до 12 балів. 4. Письмовий іспит: до 40 балів.
Мова викладання
Українська