Методологія організації наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Освітня програма: Іспаномовні студії та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Методологія організації наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Оцінювати власну навчальну та науково-професійну діяльність, будувати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку та професійного самовдосконалення.
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості дослідження в конкретній філологічній галузі.
ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
ПРН 12. Дотримуватися правил академічної доброчесності.
ПРН 15. Обирати оптимальні дослідницькі підходи й методи для аналізу конкретного лінгвістичного чи літературного матеріалу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу магістранти мають знати: основні методи лінгвістичних досліджень відповідно до базового рівня випускників бакалаврату. 2. Вміти пояснити специфіку основних загальнонаукових та вузькофахових лінгвістичних методів дослідження, передбачених курсом бакалаврату. 3. Володіти елементарними навичками організовувати та здійснювати самостійні наукові дослідження, дотримуючись вимог збереження інтелектуальної власності.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати комплексні знання про методологію та організацію наукових досліджень, використання методологічного апарату, термінології, урахування особливостей постановки наукової проблеми і планування шляхів її вирішення у залежності від наукової парадигми.
Анотація. Дисципліна викладається у 2 семестрі магістратури – відповідно до навчального плану. Предметом вивчення навчальної дисципліни є закономірності планування, організації, проведення наукових досліджень з використанням сукупності методів дослідження, понятійного та категоріального апарату у залежності від наукової парадигми.
Рекомендована та необхідна література
1. Абрамов В. І. Методологія системного підходу та наукових досліджень: навч-метод. посібн. для самост. вивч. дисц. К. : КНЕУ, 2005.
2. Білуха М. Т. Методологія наукових досліджень. К.: АБУ, 2002.
3. Кустовська О. В. Методологія системного підходу та наукових досліджень. Тернопіль: Економічна думка, 2005.
4. Каламбет С.В., Іванов С.В., Півняк Ю.В. Методологія наукових досліджень. Дніпропетровськ: Вид-во Маковецький, 2015.
5. Про наукову і науково-технічну діяльність: Закон України // Урядовий кур'єр. 1998. № 52.
6. Про Положення про порядок надання грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених: Указ Президента України від 24 грудня 2002 р. № 1210/2002 // ВВРУ. 2002. № 49.
7. Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки: Закон України // Відомості Верховної Ради України. 2001. № 48.
8. Юринець В.Є. Методологія наукових досліджень. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою, описаних у п. 7.1. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Максимальна кількість юалів за семестр - 100. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – "незараховано". Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних та лабораторних робіт, рефератів або ж за потреби написати контрольну роботу.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Валеріївна
Чорна
Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра романської філології
Навчально-науковий інститут філології