Екологічний і активні види туризму
Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, заочна)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Екологічний і активні види туризму
Код дисципліни
ННД.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Пояснювати особливості організації рекреаційно-туристичного простору.
ПР05. Аналізувати рекреаційно-туристичний потенціал території.
ПР07. Розробляти, просувати та реалізовувати туристичний продукт.
ПР22. Професійно виконувати завдання в невизначених та екстремальних ситуаціях.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Успішне опанування дисциплін «Туристичне країнознавство», «Безпека в туризмі та туристичні формальності», «Географія рекреації та туризму», «Туристична картографія».
2) Вміти: встановити умови та чинники формування попиту на екологічний та активні види туризму у світі; досліджувати структуру його організації з метою поглиблення аналізу сучасного стану і визначення напрямків прогнозування розвитку; визначати дестинації активного та екологічного туризму, проводити ранжування та групування регіонів світу за рейтинговими ознаками.
3) Володіти елементарними навичками: аналізу ресурсного потенціалу країн для потреб активного та екологічного туризму, визначити спортивно-туристичні дестинації, проведення регіонального аналізу та оцінці функціонування структурних та територіальних компонентів організації туристично-спортивної діяльності
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена теорії і практиці проведенню екологічних, спортивних та оздоровчих маршрутів, практичній організації та проведення даних заходів в обраному районі з урахуванням рекреаційної та пізнавальної цінності та дотримання вимог безпеки, законодавчої бази, суспільних функцій; системі управління активним туризмом; економічним функціям активного туризму, організаційним засадам проведення туристичної роботи.
Дана дисципліна покликана показати роль активного туризму у світовому туристському процесі через дослідження суспільних функцій активного туризму, використовувати набуті знання та навички в практиці активного туризму, розробляти стратегію і тактику спортивних та оздоровчих туристичних маршрутів для походів різної категорії складності, в різних географічних районах (регіонах) та кліматичних зонах, відповідно себе поводити у критичних ситуаціях, що можуть виникнути в поході, надавати першу (долікарську) медичну допомогу, організовувати управлінську діяльність у туристичних колективах різного типу.
Рекомендована та необхідна література
1. Блистів Т.В. Теорія і практика туристичних походів [навчальний посібник]. - Львів: НВФ "Українські технології", 2006. - 132 с.
2. Дмитрук О.Ю. Екологічний туризм: сучасні концепції менеджменту і маркетингу. Навчальний посібник. - К.: Альтерпрес, 2004. - 192 с.
3. Дмитрук О.Ю. Спортивно-оздоровчий туризм: навчальний посібник / Дмитрук О.Ю., Щур Ю.В. - Київ: Альтерпрес, 2008. - 280 с.
4. Грабовський Ю.А. Спортивний туризм: навчальний посібник. – Тернопіль: Навчальна книга-Богдан. 2008. - 304 с.
5. Дехтяр В.Д. Основи оздоровчо-спортивного туризму: навч. посіб. – К.: Наук. світ, 2003. – 203 с.
6. Жданова О.М., Тучак А.М., Поляковський В.І., Котова І.В. Організація та методика оздоровчої фізичної культури і рекреаційного туризму: Навч. пос. – Луцьк: Вежа, 2000. – 234 с.
7. Козинець В.М. Безпека життєдіяльності у сфері туризму: навчальний посібник / Козинець В.М. - К.: Кондор, 2006. - 576 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкові контрольні роботи проводяться у формі тестів та відкритих запитань. Кожна з робіт оцінюється максимум у 10 балів.
На лекціях та практичних проводяться бліц-опитування, які у підсумку формують до 5 балів (підсумковий бал – середнє арифметичне усіх опитувань, кожне з яких оцінюється у 5 балів).
- участь в обговореннях актуальних теоретичних і прикладних проблем (до 15 балів; не менше 3 відмінних відповідей за семестр);
- підготовка та подання кейс-стаді по завчасно поставлених завданнях (до 5 балів; за розкладом занять);
- подання есе на задану тематику (до 5 балів);
- представлення презентації індивідуального/групового дослідження. Оцінювання презентації: змістовна частина і розкриття теми – до 5 балів;т
мультимедійна складова і подача результатів дослідження – до 3 балів; відповіді на запитання
– до 2 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Юрійович
Сировець
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет